Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Najlepszy I kwartał w historii lotniska w Jasionce

Dodano: 13.04.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 185 tys. osób skorzystało z usług lotniska w Jasionce od początku 2023 roku. To najlepszy pierwszy kwartał w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, który co miesiąc notuje kolejne rekordy.

Pierwszy kwartał bieżącego roku jest lepszy od rekordowego do tej pory pierwszego kwartału 2019 roku o 13 procent. Najwięcej pasażerów skorzystało z linii Ryanair - ponad 78 tys. oraz PLL LOT - ponad 46 tys., a prawie 28 tys. osób wybrało czartery. Najchętniej wybieranym kierunkiem przez pasażerów podrzeszowskiego lotniska była Warszawa, na tej trasie obsłużonych zostało niemal 46 tys. pasażerów. Natomiast w podróże z i do Londynu udało się niespełna 45 tys. osób.

– Bardzo dziękujemy naszym pasażerom za coraz większe zaufanie i skorzystanie z naszej oferty, co wyraźnie potwierdzają statystyki. W rozpoczętym już sezonie letnim mamy dla nich świetne kierunki i liczymy, że liczby odprawionych pasażerów będą sukcesywnie rosnąć – mówi Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego portu lotniczego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podkarpackie Targi Ślubne już w ten weekend

RZESZÓW. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Targi odbędą się w niedzielę w hali Podpromie.

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Rzeszów

Zmiany na trzech liniach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 20, 22 i 53.

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Reklama