Rzeszów - Środa, 01.04.2026
Reklama

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

Dodano: 10.03.2023 r.

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

– Konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę połączeń lotniczych, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podkarpacia oraz sąsiednich regionów. Pokazują to statystyki, bo od czerwca ubiegłego roku osiem miesięcy było rekordowe - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska. To też zasługa naszych pracowników, którzy skutecznie obsługują nie tylko największą w historii liczbę pasażerów, ale przede wszystkim ogromną liczbę samolotów z pomocą dla Ukrainy – dodaje Adam Hamryszczak.
Reklama
W ubiegłym miesiącu najwięcej pasażerów skorzystało z usług Ryanaira - 24 tys. osób, 14 tys. podróżnych wybrało PLL LOT. Wśród kierunków, niesłabnąca popularnością cieszą się: Londyn (14,5 tys.), Warszawa (14 tys.) i Dublin (4,5 tys. osób). Zrealizowano ponad tysiąc operacji lotniczych.

Od początku roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło już ponad 116 tys. pasażerów.

W rozpoczynającym się 26 marca sezonie letnim podkarpacki port będzie oferował rekordową liczbę 24 kierunków do 13 krajów, w tym nowości takie jak Czarnogóra, czy greckie wyspy Kefalonia i Itaka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Reklama