Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend na Podpromiu

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W dniach 25 - 26 listopada 2022 roku w rzeszowskiej hali Podpromie odbędą się największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022. W ramach wydarzenia odbędą się: Task Hunters, Smash Bots i ROBO~motion.

Na pierwszy dzień XChallenge 2022 (piątek 25.11), zaplanowano zawody Task Hunters przeznaczone tylko dla uczniów szkół średnich. W rywalizacji wezma udział maksymalnie 10 osobowe zespoły. Ich zadaniem będzie ponowne uruchomienie elektrowni , która w niespodziewany sposób została wyłączona. Będą mogli to zrobić z pomocą specjalnych kostek energetycznych i kuli mocy (Na stronie https://xchallenge.pl/task-hunters można znaleźć specjalną animację opisującą zdarzenie). Zadaniem uczestników jest zebranie kostek energetycznych zdalnie sterowanym robotem o wymiarach 50 x 50 x 100 cm na arenie o wymiarach 15 x 15 metrów. Nie może być jednak tak łatwo - arena wyposażona jest w labirynty oraz przeszkody, które należy ominąć bądź przesunąć.

Drugi dzień (sobota 26.11) to zawody otwarte dla oglądających oraz przeznaczone dla wszystkich, bez kategorii wiekowej. To wtedy odbędą się najbardziej nieziemskie walki - Smash Bots. Śmiercionośne roboty o wadze 40kg wyposażone w szeroki arsenał począwszy od pił tarczowych po palniki i miotacze ognia będą walczyć na śmierć i życie w zamkniętej arenie. Przetrwa tylko najlepszy! Wraz ze Smash Botsami odbędą się także zawody ROBO~motion przeznaczone do weryfikacji umiejętności oraz konstrukcji robotów przygotowanych przez zawodników. W 15 różnych konkurencjach autonomiczne roboty mają za zadanie m.in. przejechać szybkimi robotami po linii na czas, przeciągnąć z wykorzystaniem liny robota przeciwnika, zmierzyć się na arenach sumo czy specjalna konkurencja zawodów - zebrać czerwone cebule z planszy. XChallenge odbywa się raz do roku, będąc największym wydarzeniem robotów w Polsce.
Reklama
Wydarzenie będzie także stream'owane w Internecie. Więcej szczegółowych informacji o zawodach można uzyskać na stronie https://xchallenge.pl oraz w serwisach społecznościowych. 

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza,  Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Reklama