Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Nie żyje Julian Orłowski, współwłaściciel słynnej rzeszowskiej cukierni

Dodano: 15.10.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / Facebook Cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak
fot. Archiwum RESinet.pl / Facebook Cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak

RZESZÓW. W wieku 78 lat zmarł Julian Orłowski, współwłaściciel słynnej rzeszowskiej cukierni mieszczącej się przy ul. Miodowej. Pogrzeb cukiernika odbędzie się w sobotę na cmentarzu Wilkowyja.

„Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dziś w nocy, przeżywszy 78 lat, zmarł śp. Julian Orłowski” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych na profilu cukierni.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 18 października 2025 r., o godz. 9:30 na cmentarzu komunalnym Wilkowyja.

Julian Orłowski był rzemieślnikiem, nauczycielem, członkiem Stowarzyszenia Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP, podstarszym cechu w Zarządzie Cechu Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie. Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Cukiernia, którą założył wspólnie z przyjacielem z młodości, Kazimierzem Rakiem, powstała w 1977 roku przy ulicy Czołgistów w Rzeszowie. Po kilku latach została przeniesiona do nowego lokalu przy ul. Miodowej 1A, gdzie mieści się do dziś.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza kolejna edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VIII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”.

Rzeszów

Rzeszów ma już trzecią kładkę rowerową

RZESZÓW. ​Dobre wieści dla rzeszowskich rowerzystów. Od dzisiaj mogą już oni korzystać z nowej rowerowej kładki, która powstała przy moście Narutowicza.

Rzeszów

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

Rzeszów

Oto koncepcja nowego dworca PKS w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt przygotowała pracownia MWM Architekci.

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Reklama