Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

Dodano: 27.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie
Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Luciana Rozborska w latach 1990-2014 pełniła funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Po zakończeniu pracy zawodowej została wiceprezesem Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, gdzie kontynuowała pomoc dla innych.

„Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Luciany Rozborskiej, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie w latach 1990-2014. Luciana Rozborska nie tylko budowała nasz Ośrodek od podstaw, ale postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Była i nadal będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń. Rodzinie, przyjaciołom, bliskim przekazujemy kondolencje” – głosi komunikat opublikowany na stronie rzeszowskiego MOPS.

Oświadczenie w związku ze śmiercią Luciany Rozboreskiej pojawiło się także na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. „Dla naszej albertyńskiej społeczności była i dalej pozostanie wzorem, do którego będziemy się odnosić kontynuując naszą pracę dla osób ubogich i bezdomnych” – napisała Marek Twaróg, dyrektor stowarzyszenia.

Reklama

Kondolencje za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył również Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. „Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Luciany Rozborskiej, która budowała od podstaw Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie i przez 24 lata była jego dyrektorem. Postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Umiała otwierać drzwi tam, gdzie inni ich nawet nie widzieli. Kompetentna, a zarazem czuła na ludzkie nieszczęście, pogodna i serdeczna. Człowiek wielkiej mądrości, pasji, klasy i odpowiedzialności. I taką ją będę pamiętał... (*) „ – napisał na Facebooku Prezydent Rzeszowa.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W 9. kolejce PlusLigi Asseco Resovia podejmie Jastrzębski Węgiel

RZESZÓW. Na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka.

Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Rzeszów

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46.

Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta .

Rzeszów

Spalarnia przy ul. Ciepłowniczej przyjmie odpady z Rzeszowa. Łącznie wybrano 10 podmiotów

RZESZÓW. Postępowanie dotyczy dostawy niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01.

Reklama