Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

Dodano: 27.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie
Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Luciana Rozborska w latach 1990-2014 pełniła funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Po zakończeniu pracy zawodowej została wiceprezesem Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, gdzie kontynuowała pomoc dla innych.

„Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Luciany Rozborskiej, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie w latach 1990-2014. Luciana Rozborska nie tylko budowała nasz Ośrodek od podstaw, ale postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Była i nadal będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń. Rodzinie, przyjaciołom, bliskim przekazujemy kondolencje” – głosi komunikat opublikowany na stronie rzeszowskiego MOPS.

Oświadczenie w związku ze śmiercią Luciany Rozboreskiej pojawiło się także na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. „Dla naszej albertyńskiej społeczności była i dalej pozostanie wzorem, do którego będziemy się odnosić kontynuując naszą pracę dla osób ubogich i bezdomnych” – napisała Marek Twaróg, dyrektor stowarzyszenia.

Reklama

Kondolencje za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył również Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. „Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Luciany Rozborskiej, która budowała od podstaw Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie i przez 24 lata była jego dyrektorem. Postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Umiała otwierać drzwi tam, gdzie inni ich nawet nie widzieli. Kompetentna, a zarazem czuła na ludzkie nieszczęście, pogodna i serdeczna. Człowiek wielkiej mądrości, pasji, klasy i odpowiedzialności. I taką ją będę pamiętał... (*) „ – napisał na Facebooku Prezydent Rzeszowa.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Rzeszów

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

RZESZÓW. Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40.

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Jest szansa na rekord frekwencji [TRASA]

RZESZÓW. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Kierowcy trafili do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 7.50.

Rzeszów

Sezonowe lodowisko tuż obok ratusza

RZESZÓW. Od 6 grudnia przy rzeszowskim Rynku dostępne będzie nowe, sezonowe lodowisko. Ma funkcjonować do końca lutego.

Rzeszów

Czeka nas modernizacja Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Miasto przygotowało przetarg dotyczący modernizacji Stadionu Miejskiego.

Rzeszów

Wietrzny weekend na Podkarpaciu. Ile mieliśmy interwencji strażaków?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Podczas minionego weekendu strażacy interweniowali w 30 przypadkach. 

Rzeszów

Podrabiana biżuteria w rzeszowskich galeriach handlowych

RZESZÓW. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności  do 2 lat.

Reklama