Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

Dodano: 27.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie
Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Luciana Rozborska w latach 1990-2014 pełniła funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Po zakończeniu pracy zawodowej została wiceprezesem Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, gdzie kontynuowała pomoc dla innych.

„Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Luciany Rozborskiej, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie w latach 1990-2014. Luciana Rozborska nie tylko budowała nasz Ośrodek od podstaw, ale postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Była i nadal będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń. Rodzinie, przyjaciołom, bliskim przekazujemy kondolencje” – głosi komunikat opublikowany na stronie rzeszowskiego MOPS.

Oświadczenie w związku ze śmiercią Luciany Rozboreskiej pojawiło się także na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. „Dla naszej albertyńskiej społeczności była i dalej pozostanie wzorem, do którego będziemy się odnosić kontynuując naszą pracę dla osób ubogich i bezdomnych” – napisała Marek Twaróg, dyrektor stowarzyszenia.

Reklama

Kondolencje za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył również Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. „Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Luciany Rozborskiej, która budowała od podstaw Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie i przez 24 lata była jego dyrektorem. Postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Umiała otwierać drzwi tam, gdzie inni ich nawet nie widzieli. Kompetentna, a zarazem czuła na ludzkie nieszczęście, pogodna i serdeczna. Człowiek wielkiej mądrości, pasji, klasy i odpowiedzialności. I taką ją będę pamiętał... (*) „ – napisał na Facebooku Prezydent Rzeszowa.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Klątwa, czulent i „dmuchawa”, czyli Rzeszów śladami żydowskiej historii. Rusza specjalna trasa turystyczna

RZESZÓW. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała nową, ciekawą propozycję spędzenia czasu w Rzeszowie dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Rzeszów

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

RZESZÓW. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. 

Rzeszów

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Rzeszów

Wykaz inwestycji drogowych na Podkarpaciu. Drogą ekspresową z Rzeszowa do Lublina pojedziemy w 2022 r.

RZESZÓW, PODKARPACIE. W realizacji jest ponad 54 km S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

Rzeszów

Akcja „Pokój dla Żaka” bezpłatnie pomaga studentom w znalezieniu mieszkania

RZESZÓW. Akcja jest prowadzona przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, aby ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

Rzeszów

26-latek z powiatu rzeszowskiego potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

Rzeszów

Kolejne utrudniania w związku z 28. Rajdem Rzeszowskim. Tym razem chodzi o komunikacje miejską

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa muszą przygotować się na pewne utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Reklama