Rzeszów - Czwartek, 23.07.2026
Reklama

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

Dodano: 02.03.2026 r. / Redakcja

Niewybuch w Hyżnem / fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuch w Hyżnem / fot. KMP w Rzeszowie

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Wczoraj dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację o niebezpiecznym znalezisku w miejscowości Hyżne. Wysłani na miejsce funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej ustalili znalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie kalibru 120 mm z czasów II wojny światowej. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy dzisiaj zabezpieczyli i wywieźli niewybuchy do miejsca jego neutralizacji.

Policja przypomina: niewybuchy mogą być niebezpieczne

Policjanci przypominają, że niewybuchy, pomimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. W przypadku takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać go ani przenosić. Należy natychmiast powiadomić policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Rzeszów

4 kwietnia startuje sezon żużlowy. Pierwsze spotkanie z Kolejarzem Opole [TERMINARZ]

RZESZÓW.  Już czwartego kwietnia na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 mieszkańcy Rzeszowa ponownie usłyszą ryk silników.

Reklama