Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Nocny przejazd rolkowo-rowerowy ulicami Rzeszowa

Dodano: 12.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W piątek odbędzie się nocny przejazd na rolkach i rowerach - Nightskating. Tym razem po raz pierwszy zaplanowano jednego wieczoru aż dwa kółka po mieście. Wydarzenie zainauguruje Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie.

Nie jeden, a trzy dni potrwa Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie. Od piątku do niedzieli (12 - 14 września) miasto zamieni się w arenę sportową pełną energii, pasji i dobrej zabawy.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek nocnym przejazdem na rolkach i rowerach. Tym razem po raz pierwszy zaplanowano jednego wieczoru aż dwa kółka po mieście.

Start i meta będą zlokalizowane na parkingu Podpromie.

Reklama

O godz. 17:00 odbędą się warsztaty i wykłady dla rolkarzy i rowerzystów. Przejazd ulicami miasta rozpocznie się o godz. 19:30. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie pętle: krótką i łatwą (idealną dla dzieci i początkujących) oraz dłuższą i szybszą (dla zaawansowanych rolkarzy i rowerzystów).

Plan wydarzeń:

17:00–17:15 Prelekcja rowerowa „Bezpieczeństwo na drodze” – krótka, praktyczna pogadanka o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu prowadzona przez RzeszowskaMasaKrytyczna
17:00–18:30 Otwarty tor przeszkód + warsztaty skatecross – poprowadzi @jakubflaga z @Rollstreet - nauka jazdy na rolkach (trener kadry narodowej, wielokrotny mistrz Polski i rekordzista w skoku na rolkach)
18:15–18:30 Druga prelekcja rowerowa „Bezpieczeństwo na drodze”
18:40–19:00 Pokaz hulajnogi wyczynowej – dużo akcji i widowiskowych trików
19:00–19:20 Rozgrzewka z tanecznyrzeszow – rozruszamy się przed startem
19:30 Start przejazdu – pętla 1 (łatwiejsza)
20:15 Powrót na parking – krótka przerwa + nagrody za najlepsze stroje
20:30 Start przejazdu – pętla 2 (dla bardziej zaawansowanych)
22:30 Zakończenie przejazdu

Muzyka: DJ Mayster

1 pętla - krótka i łatwa (~7 km)

• Tempo spokojne: ok. 6 km/h
• Trasa dla każdego
• Wracamy na Podpromie i… kto ma ochotę, jedzie dalej
• Mapa: https://www.traseo.pl//trasa/ns-wrzesien-2-25-mala


2 pętla - dłuższa i trudniejsza (~15 km)

• Tempo szybsze: ok. 12 km/h
• Podjazdy, górki i trudniejsze fragmenty
• Dla tych, którzy dobrze czują się na rolkach i chcą sprawdzić się w jeździe ulicami
miasta
• Mapa: https://www.traseo.pl//trasa/ns-wrzesien-2-25-duza

Przejazd będzie zabezpieczany przez policję. O opiekę medyczną zadba Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego.

W programie wydarzenia przewidziane są również konkursy na najlepsze przebranie oraz losowanie nagród dla uczestników. Temat przejazdu to „Ikony Sportu”. Uczestnicy mogą wcielić się w sportowe legendy – piłkarzy, bokserów, olimpijczyków czy swoje ulubione drużyny. Najlepsze przebrania zostaną nagrodzone.

W tym roku organizatorzy wprowadzili obowiązkową rejestrację online. Aby zostać oficjalnym uczestnikiem Nightskating Rzeszów, należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/ESD66GF8aQwFXiQG9



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Alarm bombowy w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Ewakuowano ok. 500 osób

RZESZÓW. Policja rozpoczyna sprawdzanie ok. 300 pomieszczeń.

Rzeszów

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

RZESZÓW. Punkt po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Rzeszów

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Rzeszów

10 autobusów elektrycznych lada dzień wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Autobusy będa obsługiwać linie 0A i 0B.

Reklama