Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowie

Dodano: 11.10.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Obecnie na terenie Rzeszowa w systemie całodobowym działają trzy apteki: na ul. Podchorążych 1, al. Rejtana 65 oraz nowa, na ul. Szopena 2.

Od 1 kwietnia 2022 roku zawieszono działalność całodobowej apteki „SKAW MAR” mieszczącej się na ul. Plac Dworcowy 1 w budynku dworca PKP, który jest w remoncie. Przez ostatnie pół roku, do dyspozycji mieszkańców pozostały dwie apteki całodobowe: APTEKA „Dr.Max” przy ul. Podchorążych 1 na osiedlu 1000-lecia oraz apteka „Dbam o Zdrowie” mieszcząca się w budynku Centrum Handlowego Plaza przy al. Rejtana 65.

Od 1 października 2022 r. w systemie całodobowym działa również apteka "Pod Gwiazdą" mieszcząc się przy ul. Szopena 2, przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1.

W Rzeszowie działa łącznie 88 aptek ogólnodostępnych. Ponad połowa z nich zaopatruje ludność zarówno w leki gotowe, jak i recepturowe. Pozostałe apteki zaopatrują pacjentów tylko w leki gotowe.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów w gronie 100 europejskich miast neutralnych dla klimatu i inteligentnych

RZESZÓW. W ramach projektu miasto otrzyma wsparcie finansowane na działania ekologiczne.

Rzeszów

Przy al. Sikorskiego powstaje kolejny ogród kieszonkowy

RZESZÓW. Posadzono już 62 drzewa, wykonawca utwardza teren, trwają także prace przy kształtowaniu tzw. suchej rzeki. Ogród ma być gotowy latem tego roku.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

RZESZÓW. Od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Prace idą zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 15,2 mln zł.

Rzeszów

Pędził motocyklem przez ul. Sikorskiego z prędkością ponad 170 km/h

RZESZÓW. W sobotę, funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkości. Jeden z nich miał 174 km/h na liczniku.

Rzeszów

Trwa modernizacja kolejnych przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wymienionych zostanie 55 kolejnych wiat przystankowych. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto RoboLAB

RZESZÓW. To miejsce, w którym młodzież będzie szkolić się z budowy i programowania robotów, aby następnie startować w międzynarodowych zawodach robotycznych.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?

Reklama