Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Nowa atrakcja w Podkarpackim Centrum Nauki. Możesz poczuć się jak prawdziwy pilot

Dodano: 12.12.2024 r. / Redakcja

fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"
fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce wzbogaciło się o nową atrakcję. To nowoczesny symulator startu samolotu opracowany we współpracy z MTU Aero Engines Polska. Urządzenie stało się częścią wystawy poświęconej lotnisctwu.

W uroczystości przekazania symulatora wzięli udział przedstawiciele zarządu województwa podkarpackiego, miasta Rzeszowa, PCN „Łukasiewicz” oraz firmy MTU Aero Engines Polska.

„Dzięki wsparciu Województwa Podkarpackiego i MTU nasze Centrum stało się miejscem, które nie tylko uczy, ale przede wszystkim inspiruje młodzież do odważnego patrzenia w przyszłość” – powiedział Tomasz Michalski, dyrektor Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. „Symulator to niezwykła atrakcja, która nie tylko pozwala doświadczyć emocji związanych z lotnictwem, ale także daje możliwość zrozumienia, jak nowoczesne technologie zmieniają świat. To urządzenie doskonale wpisuje się w misję naszego Centrum, która polega na łączeniu nauki, technologii i edukacji w atrakcyjnej formie interaktywnej” – dodał Tomasz Michalski.

Reklama

Nowoczesny symulator to urządzenie o charakterze edukacyjnym, które pozwala odwiedzającym doświadczyć emocji towarzyszących pilotom podczas startu samolotu. Symulator zapewnia wrażenia, takie jak dźwięk, wibracje i powiew powietrza, które przenoszą użytkowników na wirtualne lotnisko wzorowane na podrzeszowskiej Jasionce.

Oprócz symulatora, MTU Aero Engines Polska sfinansowała również murale na ścianach PCN, które symbolizują nierozerwalną więź między technologią a naturą.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Nocne poszukiwania 34-latka z powiatu rzeszowskiego zakończone sukcesem

RZESZÓW. 30 policjantów oraz pies służbowy brało udział w całonocnych poszukiwaniach 34-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. 

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Rusza rekrutacja na semestr letni w Rzeszowie

RZESZÓW. Nabór potrwa do 27 lutego. Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie i są bezpłatne.

Rzeszów

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  

Rzeszów

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Rzeszów

W rzeszowskich szkołach pojawiły się różowe skrzyneczki

RZESZÓW. W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Reklama