Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Nowa atrakcja w Podkarpackim Centrum Nauki. Możesz poczuć się jak prawdziwy pilot

Dodano: 12.12.2024 r. / Redakcja

fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"
fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce wzbogaciło się o nową atrakcję. To nowoczesny symulator startu samolotu opracowany we współpracy z MTU Aero Engines Polska. Urządzenie stało się częścią wystawy poświęconej lotnisctwu.

W uroczystości przekazania symulatora wzięli udział przedstawiciele zarządu województwa podkarpackiego, miasta Rzeszowa, PCN „Łukasiewicz” oraz firmy MTU Aero Engines Polska.

„Dzięki wsparciu Województwa Podkarpackiego i MTU nasze Centrum stało się miejscem, które nie tylko uczy, ale przede wszystkim inspiruje młodzież do odważnego patrzenia w przyszłość” – powiedział Tomasz Michalski, dyrektor Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. „Symulator to niezwykła atrakcja, która nie tylko pozwala doświadczyć emocji związanych z lotnictwem, ale także daje możliwość zrozumienia, jak nowoczesne technologie zmieniają świat. To urządzenie doskonale wpisuje się w misję naszego Centrum, która polega na łączeniu nauki, technologii i edukacji w atrakcyjnej formie interaktywnej” – dodał Tomasz Michalski.

Reklama

Nowoczesny symulator to urządzenie o charakterze edukacyjnym, które pozwala odwiedzającym doświadczyć emocji towarzyszących pilotom podczas startu samolotu. Symulator zapewnia wrażenia, takie jak dźwięk, wibracje i powiew powietrza, które przenoszą użytkowników na wirtualne lotnisko wzorowane na podrzeszowskiej Jasionce.

Oprócz symulatora, MTU Aero Engines Polska sfinansowała również murale na ścianach PCN, które symbolizują nierozerwalną więź między technologią a naturą.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy

RZESZÓW. Deweloper wykupił teren wraz z pozwoleniem na budowę od mieleckiej firmy.

Rzeszów

Ceny za wodę i ścieki wzrosną? Ratusz bije na alarm, PGE uspokaja

RZESZÓW. Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w Rzeszowie za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej.

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Rzeszów

Będzie kolejne „odkomarzanie”. Drugi zabieg zostanie przeprowadzony 16 i 17 lipca

RZESZÓW. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Reklama