Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Nowa atrakcja w Podkarpackim Centrum Nauki. Możesz poczuć się jak prawdziwy pilot

Dodano: /

fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"
fot. Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz"

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce wzbogaciło się o nową atrakcję. To nowoczesny symulator startu samolotu opracowany we współpracy z MTU Aero Engines Polska. Urządzenie stało się częścią wystawy poświęconej lotnisctwu.

W uroczystości przekazania symulatora wzięli udział przedstawiciele zarządu województwa podkarpackiego, miasta Rzeszowa, PCN „Łukasiewicz” oraz firmy MTU Aero Engines Polska.

„Dzięki wsparciu Województwa Podkarpackiego i MTU nasze Centrum stało się miejscem, które nie tylko uczy, ale przede wszystkim inspiruje młodzież do odważnego patrzenia w przyszłość” – powiedział Tomasz Michalski, dyrektor Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. „Symulator to niezwykła atrakcja, która nie tylko pozwala doświadczyć emocji związanych z lotnictwem, ale także daje możliwość zrozumienia, jak nowoczesne technologie zmieniają świat. To urządzenie doskonale wpisuje się w misję naszego Centrum, która polega na łączeniu nauki, technologii i edukacji w atrakcyjnej formie interaktywnej” – dodał Tomasz Michalski.

Reklama

Nowoczesny symulator to urządzenie o charakterze edukacyjnym, które pozwala odwiedzającym doświadczyć emocji towarzyszących pilotom podczas startu samolotu. Symulator zapewnia wrażenia, takie jak dźwięk, wibracje i powiew powietrza, które przenoszą użytkowników na wirtualne lotnisko wzorowane na podrzeszowskiej Jasionce.

Oprócz symulatora, MTU Aero Engines Polska sfinansowała również murale na ścianach PCN, które symbolizują nierozerwalną więź między technologią a naturą.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe - Babica. Wiadukty przeszły prób obciążeniowe

Cztery 34-tonowe pojazdy ciężarowe wjechały na wiadukty w Mogielnicy i Lutoryżu, na powstającym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. To element testów próbnych obciążenia statycznego i dynamicznego obiektów.

Rzeszów

Modern Home. Targi nowoczesnego budownictwa w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 70 firm zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Nowoczesnego Budownictwa, które odbędą się w ten weekend w hali Podpromie. W programie wydarzenia przewidziano również prelekcje dotyczące procesu budowy domu.

Reklama