Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Nowa część szkoły na os. Staromieście już zadaszona

Dodano: 11.08.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest już konstrukcja dachu zarówno na nowej hali sportowej jak i na budynku dydaktycznym.

Trwają prace wewnątrz budynku oraz przy instalacjach. Podłączona została już woda, trwają prace przy instalacji elektrycznej. Prace przebiegają zgodnie z planem i w drugiej połowie 2024 roku uczniowie z osiedla Staromieście będą mogli korzystać z nowych części szkoły.

Inwestycja przy ul. Skrajnej składa się z kilku elementów. Jeden z nich to budowa nowej, trzykondygnacyjnej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie  połączona z istniejącym budynkiem. Znajdą się w niej m.in. pomieszczenia przedszkola (pięć oddziałów, każdy dla 25 maluchów), szkolna świetlica, sanitariaty, sale lekcyjne, szatnia dla ponad 300 uczniów, kuchnia i jadalnia.  Kolejnym jest nowa hala sportowa, która spełniać będzie wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.
Reklama
Rozbudowa szkoły na rzeszowskim Staromieściu kosztować będzie ponad 17,5 mln zł. Jest to zadanie wpisane do kontraktów osiedlowych, które Konrad Fijołek zobowiązał się realizować po zwycięskiej kampanii wyborczej. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Duża inwestycja MPWiK w rejonie ul. Przemysłowej. Zapewni wodę nowemu rzeszowskiemu osiedlu

RZESZÓW. Powstaje duża pompownia oraz sieć wodociągowa, która zapewni wodę mieszkańcom osiedla Carpatia.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w powiecie rzeszowskim. Zginął 64-letni pieszy

RZESZÓW. 64-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu rzeszowskiego - został śmiertelnie potrącony przez kierującego hondą. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.

Rzeszów

Studentka architektury Politechniki Rzeszowskiej nagrodzona za projekt "Centrum zdrowia psychicznego i medytacji"

RZESZÓW.  Inż. arch. Kamila Gołąbek została laureatką konkursu "Dyplom z Archicadem".

Rzeszów

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy żłobek i przedszkole [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ponad 350 maluchów rozpoczęło dziś zajęcia w nowym żłobku i przedszkolu, które powstały przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 17 mln zł.

Rzeszów

Wjechała hulajnogą w wózek inwalidzki

RZESZÓW. Do nietypowego wypadku doszło wczoraj na ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie. 20-latka poruszająca się hulajnogą elektryczną, wjechała w wózek inwalidzki, na którym siedział 18-latek. Obydwoje uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę medyczną.

Rzeszów

14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup wysokiego napięcia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Racławówce. 14-latek wszedł na słup energetyczny i został porażony prądem. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Reklama