Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

Dodano: 27.04.2023 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Inwestycja zakłada budowę drogi o długości ponad 700 metrów i szerokości 7 metrów szerokości. Przy drodze powstaną chodniki o szerokości 2,5 metra oraz ścieżka rowerowa. Częścią tego zadania będzie także budowa kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej. Dodatkowo wykonany zostanie zbiornik retencyjny na ul. Potokowej.

Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Otwarcie ofert zaplanowano na 22 maja. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 16 miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę Dzień Serca na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jak co roku organizatorzy imprezy zapowiadają szereg wyjątkowych atrakcji.

Rzeszów

Trwa głosowanie w ramach RBO 2022. "Ten budżet wyzwolił wśród mieszkańców ogromną inicjatywę"

RZESZÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Rzeszów

MPWiK montuje kolejne instalacje fotowoltaiczne na swoich budynkach

RZESZÓW. Trwa montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na budynkach i terenach należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Mają być gotowe do 6 listopada br. W planach są już kolejne. 

Rzeszów

Beta Academics 2021 - o komunikacji wizualnej w nauce i biznesie

RZESZÓW. 18 referatów naukowych zostało zaprezentowanych na drugiej edycji konferencji naukowej Beta Academics, towarzyszącej jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce, czyli Internet Beta. 

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Reklama