Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

Dodano:

fot. www.dachser.pl
fot. www.dachser.pl
RZESZÓW. Na lotnisku w Jasionce swój oddział otwiera nowa firma. Dachser zajmuje się m.in. obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Firma Dachser, to jeden z europejskich operatorów logistycznych, który uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja firmy w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

„Południowo-wschodnia Polska to rejon, gdzie wiele firm prężnie rozwija sprzedaż zagraniczną. Liczba obsługiwanych przez nas przesyłek drobnicowych z tej części kraju na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rosła. Widzimy tu znaczny potencjał biznesowy, a inwestycja w nowy oddział oznacza dla naszych klientów lepszy dostęp do rozbudowanej sieci transportowej Dachser i, w konsekwencji, unijnych rynków zbytu” – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.
Reklama
Nowy oddział operatora znajduje się na terenie centrum logistycznego tuż przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Na całkowity metraż - blisko 3 tysiące mkw. - składa się magazyn logistyki kontraktowej o powierzchni 2100 mkw., terminal przeładunkowy wyposażony w dziewięć bram oraz część biurowo-socjalna. Oddział, podobnie jak wszystkie obiekty Dachser w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

„Z Rzeszowa obsługujemy operacje logistyczne na obszarze województwa podkarpackiego, we wschodniej części województwa małopolskiego oraz części województwa świętokrzyskiego. Nasi klienci to firmy m.in. z branży meblowej, szeroko pojętej branży DIY, czy telekomunikacyjnej” – wyjaśnia Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży z Dachser Rzeszów.

Źródło: www.dachser.pl
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Reklama