Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

Dodano:

fot. www.dachser.pl
fot. www.dachser.pl
RZESZÓW. Na lotnisku w Jasionce swój oddział otwiera nowa firma. Dachser zajmuje się m.in. obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Firma Dachser, to jeden z europejskich operatorów logistycznych, który uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja firmy w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

„Południowo-wschodnia Polska to rejon, gdzie wiele firm prężnie rozwija sprzedaż zagraniczną. Liczba obsługiwanych przez nas przesyłek drobnicowych z tej części kraju na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rosła. Widzimy tu znaczny potencjał biznesowy, a inwestycja w nowy oddział oznacza dla naszych klientów lepszy dostęp do rozbudowanej sieci transportowej Dachser i, w konsekwencji, unijnych rynków zbytu” – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.
Reklama
Nowy oddział operatora znajduje się na terenie centrum logistycznego tuż przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Na całkowity metraż - blisko 3 tysiące mkw. - składa się magazyn logistyki kontraktowej o powierzchni 2100 mkw., terminal przeładunkowy wyposażony w dziewięć bram oraz część biurowo-socjalna. Oddział, podobnie jak wszystkie obiekty Dachser w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

„Z Rzeszowa obsługujemy operacje logistyczne na obszarze województwa podkarpackiego, we wschodniej części województwa małopolskiego oraz części województwa świętokrzyskiego. Nasi klienci to firmy m.in. z branży meblowej, szeroko pojętej branży DIY, czy telekomunikacyjnej” – wyjaśnia Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży z Dachser Rzeszów.

Źródło: www.dachser.pl
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników sezonowych do fabryki w Rogoźnicy

RZESZÓW. BSH w Rogoźnicy potrzebuje kilkudziesięciu nowych pracowników.

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r.

Reklama