Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa ma już zadaszenie

Dodano: 24.01.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie trwa montaż dachu.

Ściany hali urosły już do wysokości 18 metrów, dzięki czemu wykonawca prac mógł rozpocząć budowę dachu. Aktualnie montowane są dźwigary i blacha, a kiedy tylko pozwoli na to pogoda, zakładana będzie papa.

Jednocześnie w budynku montowana jest stolarka okienna oraz elementy zewnętrznej elewacji. Na poziomie zero, który mieści się pod główną halą montowane są instalacje wewnętrzne. 

Nowa hala sportowa ma być gotowa w tym roku. Znajdą się w niej pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki oraz koszykówki. W budynku powstaną również m.in. cztery sale lekcyjne, szatnie, siłownia, pokój nauczycielski, toalety oraz pomieszczenia zaplecza technicznego. Trzykondygnacyjny obiekt będzie połączony z budynkiem Zespołu Szkół nr 1.

Koszt inwestycji to ponad 15 milionów złotych. Hala będzie gotowa w tym roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Reklama