Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

Dodano: 03.11.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej. Inwestycję o wartości ponad 6 mln zł zrealizuje firma Strabag. Ma być gotowa w przyszłym roku.

- Pierwotnie wycenialiśmy koszt tej inwestycji o połowę taniej, ale chociaż oferta od wykonawcy jest wyższa, zdecydowaliśmy się ją przyjąć. Ten rejon Rzeszowa bardzo szybko się rozrasta, a my chcemy otworzyć te tereny na dalszy rozwój. To w tym rejonie mają powstać niebawem nowe mieszkania, także w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Wykonawcą drogi będzie sprawdzona firma, dlatego o jakość i terminowość zleconych robót jestem spokojny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Wykonując to połączenie zapewnimy wygodny dojazd do kolejnych nowych mieszkań, które budują się w tym rejonie. Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich bloków zarówno przez ulicę Wołyńską, która została wybudowana wcześniej, jak i tym nowym połączeniem, od strony parkingu przy Szkole Podstawowej nr 18. Przy okazji poprawi się także dojazd do szkoły – dodaje Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
Projekt nowej drogi na własny koszt wykonał deweloper, który buduje obok swoje bloki. Przekazał on miastu także część gruntu potrzebnego do budowy. Dzisiaj na placu budowy wbito symbolicznie pierwszą łopatę. Wykonawca ma czas do 18 listopada przyszłego roku na zakończenie inwestycji.

Nowa droga będzie miała długość prawie 400 metrów. Powstaną dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 6 metrów, chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę kolejne utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy

RZESZÓW. W sobotę w godzinach od 7 do 18 zamknięte dla ruchu będą dwa pasy ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, na odcinku od ul. Podwisłocze do ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Reklama