Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

Dodano: 03.11.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej. Inwestycję o wartości ponad 6 mln zł zrealizuje firma Strabag. Ma być gotowa w przyszłym roku.

- Pierwotnie wycenialiśmy koszt tej inwestycji o połowę taniej, ale chociaż oferta od wykonawcy jest wyższa, zdecydowaliśmy się ją przyjąć. Ten rejon Rzeszowa bardzo szybko się rozrasta, a my chcemy otworzyć te tereny na dalszy rozwój. To w tym rejonie mają powstać niebawem nowe mieszkania, także w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Wykonawcą drogi będzie sprawdzona firma, dlatego o jakość i terminowość zleconych robót jestem spokojny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Wykonując to połączenie zapewnimy wygodny dojazd do kolejnych nowych mieszkań, które budują się w tym rejonie. Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich bloków zarówno przez ulicę Wołyńską, która została wybudowana wcześniej, jak i tym nowym połączeniem, od strony parkingu przy Szkole Podstawowej nr 18. Przy okazji poprawi się także dojazd do szkoły – dodaje Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
Projekt nowej drogi na własny koszt wykonał deweloper, który buduje obok swoje bloki. Przekazał on miastu także część gruntu potrzebnego do budowy. Dzisiaj na placu budowy wbito symbolicznie pierwszą łopatę. Wykonawca ma czas do 18 listopada przyszłego roku na zakończenie inwestycji.

Nowa droga będzie miała długość prawie 400 metrów. Powstaną dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 6 metrów, chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Rzeszów

WSIiZ wprowadza nauczanie hybrydowe

RZESZÓW. Nowy rok akademicki na WSIiZ będzie inny niż poprzednie lata. Uczniowie będą studiować w systemie hybrydowym.

Rzeszów

Przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń

RZESZÓW. Na terenie szkoły powstanie m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, wir wodny oraz ksylofon.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc interweniuje u premiera ws. podwyżki cen ciepła

RZESZÓW. W piśmie skierowanym do premiera, prezydent Rzeszowa zarzuca państwowej spółce monopolistyczne praktyki.

Reklama