Rzeszów - Niedziela, 03.05.2026
Reklama

Nowa inwestycja przy bulwarach w Rzeszowie. Powstanie 17-piętrowy budynek

Dodano: 15.04.2026 r. / Redakcja

Widok od strony ul. Żeglarskiej na teren, na którym ma powstać Hetmańska City Park / fot. RESinet.pl
Widok od strony ul. Żeglarskiej na teren, na którym ma powstać Hetmańska City Park / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa – Hetmańska City Park. Kompleks zostanie wybudowany przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Żeglarskiej, w sąsiedztwie bulwarów nad Wisłokiem oraz budynków Bulwary Park.

Inwestorem jest firma City Development Group, znana m.in. z realizacji Capital Towers oraz budowy 14-piętrowego budynku mieszkalnego Karolina Park II.

Hetmańska City Park ma łączyć nowoczesną zabudowę z atrakcyjną lokalizacją blisko terenów rekreacyjnych. Kompleks powstanie przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Żeglarskiej, w sąsiedztwie bulwarów nad Wisłokiem i budynków Bulwary Park. Jak zapowiada deweloper, obiekt będzie miał kaskadową bryłę z tarasami, z których rozciągać się będą widoki na tereny zielone i rzekę.

Reklama

Inwestycja łączy funkcje mieszkalne, hotelowe oraz usługowe. Projekt zakłada budowę 101 mieszkań oraz lokale usługowe zlokalizowane na parterze. Dostępne będą także mieszkania o charakterze hotelowym, przygotowane pod wynajem krótkoterminowy wraz z możliwością zarządzania najmem.

W ofercie znajdą się lokale o zróżnicowanych metrażach – od kompaktowych mieszkań o powierzchni 18,5 m² po większe, sięgające 70,5 m². Najwyższy budynek wchodzący w skład inwestycji będzie liczył 17 pięter.

Deweloper uzyskał już pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

​RZESZÓW. W piątek w Rzeszowie rozpoczną się dwudniowe Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.

Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023...

Rzeszów

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego budowę został już ogłoszony.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku bodowy drogi łączącej ul. Warszawską z ul. Krakowską

RZESZÓW. Rzeszowscy radni zgodzili się na zawarcie porozumienia z władzami województwa dotyczącego budowy drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską. Dokument zostanie podpisany w najbliższym czasie.

Rzeszów

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

RZESZÓW. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także dzieciom z osiedla Śródmieście.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych

RZESZÓW. Wiaty mają być gotowe do końca listopada br. 

Reklama