Rzeszów - Piątek, 24.04.2026
Reklama

Nowa inwestycja przy bulwarach w Rzeszowie. Powstanie 17-piętrowy budynek

Dodano: 15.04.2026 r. / Redakcja

Widok od strony ul. Żeglarskiej na teren, na którym ma powstać Hetmańska City Park / fot. RESinet.pl
Widok od strony ul. Żeglarskiej na teren, na którym ma powstać Hetmańska City Park / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa – Hetmańska City Park. Kompleks zostanie wybudowany przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Żeglarskiej, w sąsiedztwie bulwarów nad Wisłokiem oraz budynków Bulwary Park.

Inwestorem jest firma City Development Group, znana m.in. z realizacji Capital Towers oraz budowy 14-piętrowego budynku mieszkalnego Karolina Park II.

Hetmańska City Park ma łączyć nowoczesną zabudowę z atrakcyjną lokalizacją blisko terenów rekreacyjnych. Kompleks powstanie przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Żeglarskiej, w sąsiedztwie bulwarów nad Wisłokiem i budynków Bulwary Park. Jak zapowiada deweloper, obiekt będzie miał kaskadową bryłę z tarasami, z których rozciągać się będą widoki na tereny zielone i rzekę.

Reklama

Inwestycja łączy funkcje mieszkalne, hotelowe oraz usługowe. Projekt zakłada budowę 101 mieszkań oraz lokale usługowe zlokalizowane na parterze. Dostępne będą także mieszkania o charakterze hotelowym, przygotowane pod wynajem krótkoterminowy wraz z możliwością zarządzania najmem.

W ofercie znajdą się lokale o zróżnicowanych metrażach – od kompaktowych mieszkań o powierzchni 18,5 m² po większe, sięgające 70,5 m². Najwyższy budynek wchodzący w skład inwestycji będzie liczył 17 pięter.

Deweloper uzyskał już pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Boguchwale. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 22:00.

Rzeszów

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad al. Wyzwolenia. Zapowiadają się kolejne objazdy

RZESZÓW. Utrudnienia w komunikacji potrwają od 10 do 14 kwietnia br. w godzinach od 23.00 do 04.00.

Rzeszów

Przy ul. Towarowej będzie tymczasowe składowisko „potencjalnie niebezpiecznych odpadów”

RZESZÓW. Na parking będa kierowane pojazdy zatrzymane przez m.in. KAS, Policję oraz ITD.

Rzeszów

Od 1 maja do rowerów i skuterów miejskich dołączą hulajnogi

RZESZÓW. Rzeszowski Rower Miejski ma być obsługiwany przez 80 rowerów 4 generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych.

Rzeszów

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

RZESZÓW. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i PWSTE w Jarosławiu rozpoczynają współpracę

RZESZÓW. W uroczystości wziął udział minister Jarosław Gowin, który odwiedził w czwartek Politechnikę Rzeszowską.

Rzeszów

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

RZESZÓW. NSZZ "Solidarność" postuluje m.in. o podwyżki w sferze finansów publicznych. 

Reklama