Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

Dodano: 14.01.2022 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Na początku stycznia br. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o zlikwidowaniu buspasa na al. Sikorskiego, który rozpoczyna się na al. Powstańców Warszawy i prowadzi do skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką.

Zdaniem kierowców jeżdżących al. Sikorskiego, na ww. buspasie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie na odcinku przed skrzyżowaniem z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni.

Nowa organizacja ruchu na części al. Sikorskiego już obowiązuje. - Zlikwidowany został tam buspas, w czwartek ustawiliśmy nowe znaki drogowe oraz wymalowane zostały linie. Kierowcy wszystkich pojazdów mogą już korzystać z obydwu pasów ruchu – poinformował na profilu społecznościowym Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Zostały wprowadzone tam testowo w 2011 roku, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Rzeszów

Uwaga! Zmiany w programie 30. Finału WOŚP w Rzeszowie. Nie będzie koncertów na żywo

RZESZÓW. „Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, 30. Finał WOŚP odbędzie się w formule hybrydowej” – informuje organizator imprezy w Rzeszowie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Ponad 260 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta

RZESZÓW. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą.

Rzeszów

Nowa droga na os. Baranówka. Prace ruszą za kilka dni

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie drogi, która będzie przedłużeniem ul. Prymasa 1000-lecia. Koszt inwestycji to 943 tys. zł.

Rzeszów

Odmulanie zalewu na Wisłoku idzie sprawnie. Będzie nowy park

RZESZÓW. Już ponad 200 tysięcy metrów sześciennych mułu udało się wydobyć z rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Prace zaawansowane są w 50-ciu procentach.

Rzeszów

Będzie kolejny park dla psów w Rzeszowie. Powstanie na os. Baranówka

​RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie piąte już miejsce dedykowane czworonogom. 

Rzeszów

ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy autobusów

RZESZÓW. Od piątku autobusy komunikacji miejskiej będą kursować według rozkładów jazdy dla dnia roboczego wolnego od nauki szkolnej.

Reklama