Rzeszów - Sobota, 01.08.2026
Reklama

Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

Dodano: 28.07.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. We wtorek, 28 lipca 2026 roku na skrzyżowaniu al. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. - To efekt rozmów z mieszkańcami oraz przedstawicielami Rady Osiedle Słocina – poinformował w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa, Konrad Fiołek.

Temat był omawiany m.in. podczas tegorocznego spotkania mieszkańców osiedli Słocina, Matysówka i Zalesie z władzami miasta. Projekt nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Krzyżanowskiego i Armii Krajowej został przygotowany przez Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie i już dzisiaj zostanie wprowadzony w życie.

Prace związane ze zmianą organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu rozpoczną się ok. godz. 13:00 i powinny zakończyć się jeszcze przed popołudniowym szczytem. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Reklama

Co się zmieni?

  1. Kierowcy jadący al. Krzyżanowskiego i skręcający w lewo w al. Armii Krajowej, w stronę ronda Pobitno, wykonają ten manewr z dwóch pasów — dotychczas był do tego przeznaczony tylko jeden pas.

  2. Ruch pieszy i rowerowy zostanie oddzielony od samochodowego — do tej pory piesi i rowerzyści mieli zielone światło w tym samym czasie, gdy samochody skręcały z Krzyżanowskiego w Armii Krajowej.

  3. Sygnalizacja świetlna w ciągu al. Armii Krajowej zostanie zsynchronizowana z programami koordynacyjnymi działającymi na skrzyżowaniach z al. Rejtana i al. Sikorskiego.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sąsiedztwie Millenium Hall powstaje park kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie przybędzie kilkadziesiąt arów terenów rekreacyjnych. Będą cztery nowe ogrody kieszonkowe. Jeden z nich powstaje w rejonie ulic Rejtana i Kopisto na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Oddział chirurgii w Szpitalu Miejskim już po remoncie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ponad 3 mln zł kosztowała modernizacja Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. Był to jeden z ostatnich oddziałów w tej placówce, który wymagał remontu. 2 mln zł...

Rzeszów

Od 1 listopada zmiany rozkładach jazdy trzech linii MPK

RZESZÓW. Jak przekazał Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 listopada 2024 roku, na trzech liniach autobusowych wprowadzone zostaną drobne zmiany.

Rzeszów

Postęp prac przy budowie ważnej drogi. Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Firma Eurovia kontynuuje prace przy budowie drogi, która połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. W związku z koniecznością przebudowy przepustu, na ul. Wieniawskiego wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

WISŁOKOSTRADA

Postęp prac na budowie drogi, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

Rzeszów

Wytatuowany motocykl z Rzeszowa wyróżniony we Włoszech

RZESZÓW. Rzeszowska firma Game Over Cycles (GOC) zdobyła nagrodę w konkursie zorganizowanym na prestiżowej imprezie motocyklowej we Włoszech. Nagrodzono motocykl The Recidivist.

Rzeszów

Winyle, CD, rękodzieło, biżuteria i wiele więcej na kiermaszu w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 11-12 października w CH Plaza w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja kiermaszu „Niezła Sztuka”. Tym razem wzbogaconego o ofertę rękodzieła artystycznego.

Rzeszów

Ruszyła budowa miejskiej plaży nad Wisłokiem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pod koniec września rozpoczęły się prace przy zagospodarowaniu terenu na prawym brzegu Wisłoka, w rejonie zapory. Powstaje tam zapowiadana od dawna miejska plaża z drewnianymi podestami, ławkami, leżakami i parkletami.

Reklama