Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Nowa struktura Urzędu Miasta Rzeszowa. Ratusz szuka pracowników

Dodano: 30.11.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 1 stycznia 2022 r. nastąpi reorganizacja struktury Urzędu Miasta Rzeszowa. Ogłoszono już konkursy na nowe stanowiska.

– Chcę, aby struktura urzędu miasta była jak najlepiej przystosowana do zadań, które przygotowuję. Dlatego też zadecydowałem o powołaniu nowych i zmianach w już istniejących wydziałach – deklaruje Konrad Fijołek.

Prezydent Rzeszowa potrzebę zmian wyjaśnił na przykładzie Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki.

– Ten wydział ma bardzo szeroki zakres działania, łączy w sobie zadania obejmujące kilka dziedzin życia. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej będą sprawdzać się wydziały, które są bardziej wyspecjalizowane. I stąd decyzja, by w miejsce dotychczasowego wydziału powołać dwa nowe. Pierwszy z nich skupi się jedynie na kulturze i dziedzictwie narodowym. Pracownicy drugiego wydziału będą koncentrować się na pracy na rzecz rzeszowskiego sportu i rekreacji. Dzięki temu sprawy kultury oraz sportu zostaną wzmocnione – tłumaczy Fijołek.
Reklama
Kolejną zmianą będzie powołanie, w miejsce Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej, nowej komórki – Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki. Wydział będzie miał nową strukturę, złożoną z czterech referatów, które koncentrować się będą głównie na promocji marki miasta, obsłudze inwestorów, współpracy międzynarodowej, marketingu i turystyce.

Zmiany obejmą także Wydział Zdrowia, który zostanie zastąpiony Wydziałem Polityki Społecznej.

Nowa struktura zacznie obowiązywać już 1 stycznia nowego roku.

W związku ze zmianami ogłoszone zostały konkursy, w których wybrani mają być nowi dyrektorzy wydziałów. Informacje o tych oraz innych konkursach, dotyczących poszukiwania pracowników przez rzeszowski Ratusz można znaleźć w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dyrektor PGE EC o władzy szantażującej za pośrednictwem mediów komisje przetargową ws. odbioru odpadów

RZESZÓW. Dyrektor PGE EC problemu z odpadami nie widzi i dziwi się mediom tak radykalnej reakcji na wieść o rozpoczęciu przetargu.

Rzeszów

1 grudnia parkingi w rejonie hali Podpromie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W pierwszy dzień grudnia, Automobilklub Rzeszowski, już po raz drugi, zorganizuje Moto-Mikołajki.

Rzeszów

ZAKSA po tie-breaku. Punkt na pocieszenie dla Resovii

RZESZÓW. Asseco Resovia Rzeszów przegrała w meczu 7. Kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywróci pięć kursów, które wcześniej miały zostać zawieszone

RZESZÓW. PKS Rzeszów dogadał się z samorządami gmin i przywróci pięć linii, które miały być zawieszone od 1 grudnia.

Rzeszów

Miejska sieć ciepłownicza skorzysta z pomocy finansowej PGE Energia Ciepła

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła  z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie.

Reklama