Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

Dodano: 22.10.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu. Jego miejsce zajęła Ewelina Fijołek, która podczas dzisiejszej sesji złożyła uroczyste ślubowanie.

Wiesław Buż do Sejmu dostał się z list Lewicy dzięki 15 605 głosom wyborców. Członek SLD przyjął mandat, przez co automatycznie w Radzie Miasta Rzeszowa zrobiło się jedno wolne miejsce, które zgodnie z wynikami ubiegłorocznych wyborów samorządowych przypadnie byłej akrobatce Ewelinie Fijołek.

Podczas swojego wystąpienia na mównicy, podczas sesji Rady Miasta, Wiesław Buż dziękował m.in. prezydentowi miasta, mieszkańcom Rzeszowa oraz radnym: „Chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom. Chciałbym też podziękować radnym za kawał dobrej roboty wykonanej dla miasta” – mówił członek SLD.

Wciąż sprawą otwartą pozostaje wybór nowego wiceprzewodniczącego. Nie mniej jednak rzeszowscy radni nie są zobowiązani do wyboru następcy Wiesława Buża. Ustawa o samorządzie gminnym mówi o tym, że w Radzie Miasta może zasiadać od jednego do trzech wiceprzewodniczących. Aktualnie te funkcję pełni Konrad Fijołek oraz Waldemar Szumny, radny z PiS.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niewykluczone, że na Al. Sikorskiego pojawi się kolejna sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w sprawie wystąpi do Komendy Miejskiej Policji.

Rzeszów

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

RZESZÓW. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Rzeszów

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

RZESZÓW. Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje UrbanLab. Zajmą się innowacjami odpowiadającymi na potrzeby mieszkańców

RZESZÓW. Konrad Fijołek: „Chcielibyśmy wakacje poświęcić na przygotowanie siedziby, a w końcowej części wakacji dokonać już uroczystego otwarcia".

Rzeszów

Czternastu nowych policjantów złożyło ślubowanie

RZESZÓW. W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czternastu nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie.

Rzeszów

Umowa na modernizację Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc podpisana

RZESZÓW. Z leczenia w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc korzystają mieszkańcy całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Bezpłatne badania słuchu przy ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Po badaniach otrzymamy bezpłatną interpretację wyniku.

Reklama