Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

Dodano: 22.10.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu. Jego miejsce zajęła Ewelina Fijołek, która podczas dzisiejszej sesji złożyła uroczyste ślubowanie.

Wiesław Buż do Sejmu dostał się z list Lewicy dzięki 15 605 głosom wyborców. Członek SLD przyjął mandat, przez co automatycznie w Radzie Miasta Rzeszowa zrobiło się jedno wolne miejsce, które zgodnie z wynikami ubiegłorocznych wyborów samorządowych przypadnie byłej akrobatce Ewelinie Fijołek.

Podczas swojego wystąpienia na mównicy, podczas sesji Rady Miasta, Wiesław Buż dziękował m.in. prezydentowi miasta, mieszkańcom Rzeszowa oraz radnym: „Chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom. Chciałbym też podziękować radnym za kawał dobrej roboty wykonanej dla miasta” – mówił członek SLD.

Wciąż sprawą otwartą pozostaje wybór nowego wiceprzewodniczącego. Nie mniej jednak rzeszowscy radni nie są zobowiązani do wyboru następcy Wiesława Buża. Ustawa o samorządzie gminnym mówi o tym, że w Radzie Miasta może zasiadać od jednego do trzech wiceprzewodniczących. Aktualnie te funkcję pełni Konrad Fijołek oraz Waldemar Szumny, radny z PiS.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 lipca rusza remont wiaduktu Śląskiego. Będą utrudnienia w komunikacji i opóźnienia MPK-ów

RZESZÓW. Inwestycja za ok. 1 mln zł wiąże się m.in. ze znacznymi utrudnieniami w komunikacji, które potrwają do końca sierpnia.

Rzeszów

Toast urodzinowy przy Fontannie Multimedialnej dla Tomasza Stańki. Wystąpią zagraniczni goście

RZESZÓW. Wystąpią m.in. członkowie nowojorskiego Kwartetu Tomasza Stańko.

Rzeszów

Baseny otwarte wciąż nieczynne. Trwa naprawa awarii

RZESZÓW. Baseny otwarte wciąż nieczynne.

Rzeszów

Wiemy kto zajmie się remontem kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz na realizację zamówienia zarezerwował prawie 129 tys. zł.

Rzeszów

Zmiany w oddziale NFZ przy ul. Zamkowej. Są nowe stanowiska ds. promocji zdrowia i profilaktyki

RZESZÓW. Personel medyczny nie tylko udzieli porady, ale także przekaże materiały edukacyjne.

Reklama