Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

Dodano: 22.10.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu. Jego miejsce zajęła Ewelina Fijołek, która podczas dzisiejszej sesji złożyła uroczyste ślubowanie.

Wiesław Buż do Sejmu dostał się z list Lewicy dzięki 15 605 głosom wyborców. Członek SLD przyjął mandat, przez co automatycznie w Radzie Miasta Rzeszowa zrobiło się jedno wolne miejsce, które zgodnie z wynikami ubiegłorocznych wyborów samorządowych przypadnie byłej akrobatce Ewelinie Fijołek.

Podczas swojego wystąpienia na mównicy, podczas sesji Rady Miasta, Wiesław Buż dziękował m.in. prezydentowi miasta, mieszkańcom Rzeszowa oraz radnym: „Chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom. Chciałbym też podziękować radnym za kawał dobrej roboty wykonanej dla miasta” – mówił członek SLD.

Wciąż sprawą otwartą pozostaje wybór nowego wiceprzewodniczącego. Nie mniej jednak rzeszowscy radni nie są zobowiązani do wyboru następcy Wiesława Buża. Ustawa o samorządzie gminnym mówi o tym, że w Radzie Miasta może zasiadać od jednego do trzech wiceprzewodniczących. Aktualnie te funkcję pełni Konrad Fijołek oraz Waldemar Szumny, radny z PiS.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają poszukiwania 15-latki z Rzeszowa

RZESZÓW. Nastolatka w poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku, około godziny 19:30 wyszła z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Ul. Staroniwska będzie poszerzona

RZESZÓW. Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości.

Rzeszów

Ile zapłacą klienci targowiska przy ul. Dworaka za korzystanie z miejsc parkingowych?

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczy nowo powstałych miejsc przy placu targowym.

Rzeszów

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

RZESZÓW. "To krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla policjantów z Trzebowniska

TRZEBOWNISKO. Radiowozy w codziennej służbie wykorzystywać będą dzielnicowi.

Rzeszów

Będzie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW.  Na budowę prawoskrętu Ratusz planuje przeznaczyć 674 tys. zł.

Rzeszów

23 stycznia bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W związku z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie komunikacja miejska będzie darmowa. 

Rzeszów

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie

RZESZÓW. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Reklama