Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

Dodano:

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

W środę, na parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie miała miejsce konferencja prasowa, podczas której odbyło się uroczyste przekazanie czterech nowych karetek dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. W konferencji wzięli udział, m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor WSPR w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski oraz przedstawiciele podkarpackich parlamentarzystów. 

Znaczna część pieniędzy na zakup nowych ambulansów dla rzeszowskiego pogotowia pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, który w poprzednim roku został zasilony dodatkowymi środkami przez Ministerstwo Zdrowia. Pieniądze te miały być przeznaczone na finansowanie inwestycji budowlanych oraz zakup sprzętu w podmiotach leczniczych, służących przeciwdziałaniu pandemii koronawirusa. Przeprowadzona analiza wykazała  konieczność dofinansowania zakupu w regionie nowych ambulansów, w tym kilku dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie - Lidera konsorcjum w podkarpackim rejonie operacyjnym.
Reklama
Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ten cel łącznie 6 mln złotych. Z tej kwoty na potrzeby WSPR w Rzeszowie przekazano 1,5 ml złotych.

Jak podkreślano podczas środowej konferencji, pandemia Covid-19 wpłynęła na bardzo dużą liczbę wyjazdów realizowanych przez podkarpackich ratowników, przez co karetki szybciej się zużywały. W 2021 roku zespoły pogotowia wyjeżdżały ponad 143 tysiące razy, z czego 38 tysięcy wyjazdów wykonały ambulanse stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie.

Nowe ambulanse są mniejsze, dzięki czemu mogą dojechać w gęściej zaludnione osiedla, z ciasną zabudową, charakterystyczne dla dużych miast takich jak Rzeszów.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Reklama