Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

Dodano: 25.08.2022 r.

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

W środę, na parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie miała miejsce konferencja prasowa, podczas której odbyło się uroczyste przekazanie czterech nowych karetek dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. W konferencji wzięli udział, m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor WSPR w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski oraz przedstawiciele podkarpackich parlamentarzystów. 

Znaczna część pieniędzy na zakup nowych ambulansów dla rzeszowskiego pogotowia pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, który w poprzednim roku został zasilony dodatkowymi środkami przez Ministerstwo Zdrowia. Pieniądze te miały być przeznaczone na finansowanie inwestycji budowlanych oraz zakup sprzętu w podmiotach leczniczych, służących przeciwdziałaniu pandemii koronawirusa. Przeprowadzona analiza wykazała  konieczność dofinansowania zakupu w regionie nowych ambulansów, w tym kilku dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie - Lidera konsorcjum w podkarpackim rejonie operacyjnym.
Reklama
Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ten cel łącznie 6 mln złotych. Z tej kwoty na potrzeby WSPR w Rzeszowie przekazano 1,5 ml złotych.

Jak podkreślano podczas środowej konferencji, pandemia Covid-19 wpłynęła na bardzo dużą liczbę wyjazdów realizowanych przez podkarpackich ratowników, przez co karetki szybciej się zużywały. W 2021 roku zespoły pogotowia wyjeżdżały ponad 143 tysiące razy, z czego 38 tysięcy wyjazdów wykonały ambulanse stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie.

Nowe ambulanse są mniejsze, dzięki czemu mogą dojechać w gęściej zaludnione osiedla, z ciasną zabudową, charakterystyczne dla dużych miast takich jak Rzeszów.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. U Prezydenta potwierdzono koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jego stan jest dobry.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski". Rusza drugi etap plebiscytu

RZESZÓW. Rzeszów zakwalifikował się do rundy finałowej plebiscytu „Świeć się z Energą” i będzie walczył o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosowanie potrwa do 25 stycznia 2021 r.

Rzeszów

Włamywali się i okradali samochody przy ul. Dąbrowskiego. Usłyszeli zarzuty

RZESZÓW. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez Policję w związku z podejrzeniem dokonania włamań do samochodów i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Stobiernej. Nie żyje 50-latek

RZESZÓW. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca opla, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym w Stobiernej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Rzeszów

Pijany 49-latek uszkodził samochód na ul. Krakowskiej. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Policjant po służbie zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który kopał samochody stojące na parkingu, a jeden z nich poważnie uszkodził. Okazało się, że 49-latek był pod wpływem alkoholu.

Reklama