Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Nowe autobusy MKS Rzeszów

Dodano:

fot. ZG PKS
fot. ZG PKS
RZESZÓW. Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zakupił 3 nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy od firmy Busimport.

W środę 25 maja 2022 roku, w siedzibie Związku Gmin „PKS” została podpisana umowa na dostarczenie przez firmę Busimport Pl Sp. z o.o. trzech nowoczesnych autobusów marki Isuzu. Nowoczesne autobusy wyjadą na trasy już w ciągu kilku miesięcy.

Jak podkreślał Remigiusz Wzorek, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin „PKS”, nowy zakup wzbogaci dotychczasową flotę i  poprawi komfort podróżnych.

– Autobusy Międzygminnej Komunikacji Samochodowej dowożą tysiące podróżnych do zakładów pracy , szkół, przychodni, szpitali, urzędów oraz obiektów kulturalnych. Chcemy, aby nasi Pasażerowie podróżowali w nowoczesnych i ekologicznych, ale przede wszystkim bezpiecznych pojazdach. Autobusy Isuzu spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria – zauważa Przewodniczący.
Reklama
Oprócz komfortu podróżnych, Zarząd Związku Gmin stawia także na rozwiązania ekologiczne.
– Jako Zarząd Związku Gmin zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest troska o nasze środowisko. Dlatego kupione autobusy spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro-6 – podkreśla Sławomir Porada, Zastępca Przewodniczącego ZG „PKS”.

Isuzu Novociti Life to prawie 8-metrowy autobus z 21 stałymi i 4 rozkładanymi miejscami siedzącymi. 34 podróżnych może zająć miejsca stojące. Jedno miejsce jest przeznaczone dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wejścia do autobusów znajdują się w strefie niskiej podłogi. Oprócz tego pojazdy są klimatyzowane. Niewielkie rozmiary pozwalają na efektywne wykorzystanie taboru na liniach o najmniejszej frekwencji, do małych miejscowości oraz w weekendy.

Autobusy będą dostarczone w barwach charakterystycznych dla pojazdów obsługujących połączenia pod szyldem MKS.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Rzeszów

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów

RZESZÓW. Połączenia będą realizowane od 1 czerwca br.

Rzeszów

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

Rzeszów

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.

Rzeszów

Rzeźba Jana Pawła II wkrótce stanie w Parku Papieskim. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Na terenie Parku Papieskiego, w miejscu pamiątkowego głazu już wkrótce stanie pomnik Jana Pawła II. Miasto wybrało właśnie wykonawcę inwestycji.

Reklama