Rzeszów - Poniedziałek, 02.02.2026
Reklama

Nowe autobusy MKS Rzeszów

Dodano: 27.05.2022 r.

fot. ZG PKS
fot. ZG PKS
RZESZÓW. Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zakupił 3 nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy od firmy Busimport.

W środę 25 maja 2022 roku, w siedzibie Związku Gmin „PKS” została podpisana umowa na dostarczenie przez firmę Busimport Pl Sp. z o.o. trzech nowoczesnych autobusów marki Isuzu. Nowoczesne autobusy wyjadą na trasy już w ciągu kilku miesięcy.

Jak podkreślał Remigiusz Wzorek, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin „PKS”, nowy zakup wzbogaci dotychczasową flotę i  poprawi komfort podróżnych.

– Autobusy Międzygminnej Komunikacji Samochodowej dowożą tysiące podróżnych do zakładów pracy , szkół, przychodni, szpitali, urzędów oraz obiektów kulturalnych. Chcemy, aby nasi Pasażerowie podróżowali w nowoczesnych i ekologicznych, ale przede wszystkim bezpiecznych pojazdach. Autobusy Isuzu spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria – zauważa Przewodniczący.
Reklama
Oprócz komfortu podróżnych, Zarząd Związku Gmin stawia także na rozwiązania ekologiczne.
– Jako Zarząd Związku Gmin zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest troska o nasze środowisko. Dlatego kupione autobusy spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro-6 – podkreśla Sławomir Porada, Zastępca Przewodniczącego ZG „PKS”.

Isuzu Novociti Life to prawie 8-metrowy autobus z 21 stałymi i 4 rozkładanymi miejscami siedzącymi. 34 podróżnych może zająć miejsca stojące. Jedno miejsce jest przeznaczone dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wejścia do autobusów znajdują się w strefie niskiej podłogi. Oprócz tego pojazdy są klimatyzowane. Niewielkie rozmiary pozwalają na efektywne wykorzystanie taboru na liniach o najmniejszej frekwencji, do małych miejscowości oraz w weekendy.

Autobusy będą dostarczone w barwach charakterystycznych dla pojazdów obsługujących połączenia pod szyldem MKS.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Cieplińskiego. Potrącono pieszego

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają do nawet do godz. 12.

Rzeszów

Nowy system wywozu odpadów zaakceptowany. Było kilka pomysłów na poprawki

RZESZÓW. Pomimo burzliwej dyskusji, radni zaakceptowali proponowane zmiany.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ogłasza konkurs. Chodzi o projekt rewitalizacji jednego z wydziałów

RZESZÓW. Termin składania prac konkursowych upływa 15 marca 2019 r.

Rzeszów

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Rzeszów

W rzeszowskim szpitalu MSWiA mają nowy sprzęt medyczny. Rozbudowa placówki wciąż trwa

RZESZÓW. Do użytku pacjentów oddano m.in. nowe karetki pogotowia, nowoczesny aparat USG oraz 8 kardiomonitorów.

Rzeszów

Policja z Rzeszowa poszukuje mężczyzny, który ukradł portfel

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w dniu 30 listopada 2018 roku o godz. 11.45 w Rzeszowie.

Reklama