Rzeszów - Czwartek, 02.10.2025
Reklama

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

Dodano: 13.04.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy ul. Zawiszy Czarnego na odcinku od ul. Podkarpackiej do ul. Architektów. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego.

Dzięki tej inwestycji poprawiona zostanie komunikacja pomiędzy ulicą Podkarpacką a rozbudowującym się osiedlem przy ul. Architektów. Poprawi się także bezpieczeństwo, ponieważ w ramach tego zadania powstanie ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie.

Firma, która zwycięży w przetargu, będzie miała za zadanie opracowanie projektu rozbudowy dróg o łącznej długości ok. 1,8 km. Początek przyszłej drogi ma być zlokalizowany na ul. Podkarpackiej w rejonie sklepu MarMax. Następie droga prowadzić będzie w kierunku torów kolejowych i wzdłuż nich (za hipermarketem OBI) dojdzie do ul. Zawiszy Czarnego i przejdzie przez tory kolejowe. Przejazd przez tory zostanie przebudowany, wyposażony w rogatki. Dalej droga pójdzie istniejącym śladem ul. Zawiszy Czarnego (która zostanie przebudowa i poszerzona) do skrzyżowania z ul. Architektów. Częścią tego zadania będzie także budowa połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego (od rejonu przejazdu kolejowego w kierunku północno-zachodnim).
Reklama
Dokumentacja projektowa tej inwestycji będzie gotowa jesienią przyszłego roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Stworzenie basenów solankowych zagrożone?

RZESZÓW. Koncepcja utworzenia basenów solankowych w Rzeszowie znalazła się w budżecie na 2019 rok. 

Rzeszów

Spółka z Rzeszowa stworzyła poł czołg, pół drona. W planach stworzenie pierwszego latającego auta

RZESZÓW. Firma B-Technology Sp. z o.o. uruchomiła masową produkcję innowacyjnego drona Xerall X-TANKCOPTER.

Rzeszów

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza

RZESZÓW. O poszerzeniu rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował w ubiegłym roku.

Rzeszów

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?

RZESZÓW. Dyrektor MZD informuje, że inwestycja może być gotowa już w maju.

Rzeszów

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Poznaliśmy pięć przystanków, które na pewno powstaną w przestrzeni miejskiej miasta.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie

RZESZÓW. Seminarium odbędzie się 27 lutego o godzinie 16 w budynku Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz.

Rzeszów

Pożar w Bratkowicach. W zajętym ogniem garażu znaleziono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Podczas akcji gaśniczej, w zajętym ogniem budynku, ujawniono ciało 32-letniego mężczyzny.

Reklama