RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie pojawiły się w końcu nowe miejsca do siedzenia. Stare ławki mają zostać odnowione i w razie potrzeby ustawione w innych częściach miasta.
Piętnaście nowych, wygodnych ławek, jedno i dwustronnych zamontowano w centrum Rzeszowa, przy al. Lubomirskich. - Dziesięć z nich ustawionych zostało po stronie fontanny multimedialnej, pięć po stronie Zamku Lubomirskich. Po stronie fontanny są ławki dwustronne, po drugiej stronie alei jednostronne – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Projekt nowych ławek został zaakceptowany przez konserwatora zabytków. Ich montaż rozpoczął się we wrześniu, a zakończył kilka dni temu.
Zadaniem wykonawcy było nie tylko postawienie nowych ławek, ale również demontaż starych, wykonanie podbudowy z betonu oraz ułożenie granitowej kostki. Cała inwestycja kosztowała nieco ponad 200 tys. zł.
A co stanie się z tymi ławkami, które zostały zdemontowane? - Stare ławki z al. Lubomirskich, po odnowieniu, będą w razie potrzeby ustawiane w innych częściach Rzeszowa – tłumaczy Artur Gernand.
RZESZÓW. W trakcie prac polowych, mieszkaniec Krasnego natrafił na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.
RZESZÓW. W dniach od 17 do 24 kwietnia 2023 r. na terenie miasta będzie prowadzona obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady można oddawać bezpłatnie.
RZESZÓW. Dania wege i dania mięsne , fastfoodowe klasyki, słodkości dla małych i dużych oraz zimne piwo – to wszystko czeka na fanów „ulicznego jedzenia” już w ten weekend w Rzeszowie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz