Rzeszów - Wtorek, 27.01.2026
Reklama

Nowe ławki przy al. Lubomirskich [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.11.2022 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie pojawiły się w końcu nowe miejsca do siedzenia. Stare ławki mają zostać odnowione i w razie potrzeby ustawione w innych częściach miasta.

Piętnaście nowych, wygodnych ławek, jedno i dwustronnych zamontowano w centrum Rzeszowa, przy al. Lubomirskich. - Dziesięć z nich ustawionych zostało po stronie fontanny multimedialnej, pięć po stronie Zamku Lubomirskich. Po stronie fontanny są ławki dwustronne, po drugiej stronie alei jednostronne – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Projekt nowych ławek został zaakceptowany przez konserwatora zabytków. Ich montaż rozpoczął się we wrześniu, a zakończył kilka dni temu.

Zadaniem wykonawcy było nie tylko postawienie nowych ławek, ale również demontaż starych, wykonanie podbudowy z betonu oraz ułożenie granitowej kostki. Cała inwestycja kosztowała nieco ponad 200 tys. zł.

A co stanie się z tymi ławkami, które zostały zdemontowane? - Stare ławki z al. Lubomirskich, po odnowieniu, będą w razie potrzeby ustawiane w innych częściach Rzeszowa – tłumaczy Artur Gernand.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:

Rzeszów

Dachowanie forda w Malawie. Kierowca był pijany

RZESZÓW. Ponad 1,6 promila „wydmuchał„ 52-letni kierowca forda, którego samochód dziś rano dachował na prywatnej posesji w Malawie.

Rzeszów

Ogrody kieszonkowe w Rzeszowie otrzymają nazwy miast partnerskich

RZESZÓW. Teren zielony przy ul. Kurpiowskiej otrzymał nazwę „Ogród kieszonkowy - Bielefeld”.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na ul. Grottgera w Rzeszowie

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed godz. 12:00. Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

KRASNE. 45-letniemu sprawcy kolizji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 10 dodatkowych linii specjalnych, z których większość będzie kursowała co 20 minut.

Rzeszów

Miasto zbiera informacje o zapotrzebowaniu na węgiel

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa szacuje wstępnie liczbę gospodarstw domowych z Rzeszowa, które chcą zakupić węgiel po preferencyjnych cenach.

Rzeszów

Rzeszów wesprze ekologiczne ogrzewanie mieszkań

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa dostaną szansę na uzyskanie wsparcia m.in. do wymiany źródeł ciepła i systemów ogrzewania wody oraz uzupełniająco poprawę energochłonności mieszkań.

Reklama