Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Nowe limity pasażerów w MPK. Ile osób wsiądzie do autobusu?

Dodano: 17.10.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od dziś (17.10.2020 r.) nowymi zasadami, autobusami może podróżować ograniczona liczba osób. Ile pasażerów może wsiąść do poszczególnych modeli pojazdów rzeszowskiej komunikacji miejskiej?

Maksymalna ilość osób podróżujących jednocześnie w autobusach komunikacji miejskiej wynosi 30 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50 procent miejsc siedzących wolnych.

W autobusach elektrycznych w Rzeszowie będzie mogło jednocześnie podróżować 23 osoby. Około 29 osób wsiądzie z kolei do autobusów 10 i 12 metrowych, w zależności od rodzaju pojazdu. Przegubowce przyjmą maksymalnie 42 pasażerów.

Kartki z oznaczeniami odnośnie maksymalnej liczby pasażerów w wybranym modelu autobusu, pojawiły się drzwiach pojazdów.  

Zarząd Transportu Miejskiego zwraca się z prośbą do pasażerów o przestrzeganie wprowadzonych limitów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Rzeszów

Rozpoczął się Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na placu Farnym i na ul. Jagiellońskiej otwarto strefy relaksu

RZESZÓW. Tydzień Mobilności zakończy Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września.

Reklama