Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Nowe mini-ronda na Słocinie mają być gotowe w czerwcu. Podpisano umowę

Dodano: 13.05.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / UM Rzeszowa
fot. Archiwum RESinet.pl / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Nowe mini-ronda na rzeszowskim osiedlu Słocina mają poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części Rzeszowa. Jeśli zdadzą egzamin, Prezydent Konrad Fijołek nie wyklucza kolejnych tego typu inwestycji w mieście, na innych skrzyżowaniach.

W lutym informowaliśmy o przetargu na wybór firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Postępowanie zakończyło się wyborem oferty Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek w rzeszowskim ratuszu.

- Wprowadzenie tych nowych rozwiązań to efekt rozmów z przedstawicielami rady osiedla Słocina, na czele z radnym Rafałem Kuligiem. Mini-ronda wprowadzamy testowo. Będziemy obserwowali, jak wpłynęły na ruch, zbierali opinie od mieszkańców na ich temat. Jeśli sprawdzą się, nie wykluczamy, że takie rozwiązania pojawią się na innych rzeszowskich skrzyżowaniach – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Mini ronda będa miały średnicę 3 metry. Będą wykonane z wulkanizowanej gumy, w kolorystyce czarno-czerwonej, z antypoślizgową nawierzchnią oraz elementami odblaskowymi (biała taśma i szklane oczko). Zakres prac obejmuje dostawę kompletnych elementów wraz z ich montażem.

Reklama

Pierwsze z nich powstanie na skrzyżowaniu ulic Słocińskiej, Św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich, drugie na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich.

Zgodnie z zapisami umowy, prace mają być realizowane w godzinach nocnych, a na czas ich prowadzenia wykonawca ma zapewnić osoby do ręcznego kierowania ruchem.

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa zapewnił, że miasto będzie informować mieszkańców o dokładnym terminie montażu rond i ewentualnych utrudnieniach z tym związanych.

Koszt inwestycji wynosi 84 tys. zł. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, nowe mini-ronda mają być gotowe do połowy czerwca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Objazdowy finał WOŚP. Stare pojazdy zaparkują na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Kolumna starych pojazdów ponownie ruszy w trasę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 25 stycznia ulicami Podkarpacia przejedzie Objazdowy Finał WOŚP, łącząc pasję do klasycznych samochodów z ideą wspólnego pomagania.

Rzeszów

Rzeszowski rajdowiec wystartuje w jednym z najtrudniejszych wyścigów zimowych na świecie

RZESZÓW. 19-letni rzeszowianin Adrian Rzeźnik wraz z pilotem Kamilem Kozdroniem weźmie udział w Arctic Lapland Rally – jednym z najtrudniejszych rajdów zimowych na świecie. Zawody odbędą się w dniach 29–31 stycznia w...

Rzeszów

410 tys. zł na odnowę rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto Rzeszów przeznaczy 410 tys. zł na wsparcie prac konserwatorskich i remontowych przy zabytkach wpisanych do rejestru. Nabór wniosków potrwa od 1 do 28 lutego 2026 roku.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Rzeszów

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu , komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Rzeszów

Fatalna jakość powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie 3 stopnia

RZESZÓW. W dniu 22 stycznia 2026 r. Wojewódzkie Centrum Zarządza Kryzysowego wprowadziło 3 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 24:00.

Rzeszów

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Rzeszów

Trwa rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Inwestycja ma być gotowa pod koniec maja

RZESZÓW. Firma Texom kontynuuje prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Rzeszowie. Widoczna jest już nowa część szkoły. Postęp robót widać również w pozostałych budynkach. Inwestycja o wartości blisko 20 mln...

Reklama