Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Nowe mini-ronda na Słocinie mają być gotowe w czerwcu. Podpisano umowę

Dodano: 13.05.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / UM Rzeszowa
fot. Archiwum RESinet.pl / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Nowe mini-ronda na rzeszowskim osiedlu Słocina mają poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części Rzeszowa. Jeśli zdadzą egzamin, Prezydent Konrad Fijołek nie wyklucza kolejnych tego typu inwestycji w mieście, na innych skrzyżowaniach.

W lutym informowaliśmy o przetargu na wybór firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Postępowanie zakończyło się wyborem oferty Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek w rzeszowskim ratuszu.

- Wprowadzenie tych nowych rozwiązań to efekt rozmów z przedstawicielami rady osiedla Słocina, na czele z radnym Rafałem Kuligiem. Mini-ronda wprowadzamy testowo. Będziemy obserwowali, jak wpłynęły na ruch, zbierali opinie od mieszkańców na ich temat. Jeśli sprawdzą się, nie wykluczamy, że takie rozwiązania pojawią się na innych rzeszowskich skrzyżowaniach – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Mini ronda będa miały średnicę 3 metry. Będą wykonane z wulkanizowanej gumy, w kolorystyce czarno-czerwonej, z antypoślizgową nawierzchnią oraz elementami odblaskowymi (biała taśma i szklane oczko). Zakres prac obejmuje dostawę kompletnych elementów wraz z ich montażem.

Reklama

Pierwsze z nich powstanie na skrzyżowaniu ulic Słocińskiej, Św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich, drugie na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich.

Zgodnie z zapisami umowy, prace mają być realizowane w godzinach nocnych, a na czas ich prowadzenia wykonawca ma zapewnić osoby do ręcznego kierowania ruchem.

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa zapewnił, że miasto będzie informować mieszkańców o dokładnym terminie montażu rond i ewentualnych utrudnieniach z tym związanych.

Koszt inwestycji wynosi 84 tys. zł. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, nowe mini-ronda mają być gotowe do połowy czerwca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tymczasowy areszt dla kierowcy autokaru, który wypadł z ronda Kuronia

RZESZÓW. 34-letni kierowca autokaru, który w niedzielę na rondzie Kuronia wypadł z drogi i wjechał na pasa zieleni, usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec niego...

Rzeszów

Na Baranówce powstał sad owocowy z miejscem na ognisko i grilla [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W rejonie ulic: Obrońców Poczty Gdańskiej, Zajęczej i Raginisa powstał sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem.

Rzeszów

Rzeszów otrzymał dofinansowanie na dwa ekologiczne projekty

RZESZÓW. Zakup nowych, ekologicznych autobusów oraz w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza w Rzeszowie – to projekty, na które Rzeszów otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku. Życzenia, wspólne kolędowanie, poczęstunek i wiele więcej

RZESZÓW. 18 grudnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się tradycyjna Wigilia Miejska z udziałem przedstawicieli władz miasta i województwa oraz zaproszonych gości. Będą życzenia, wspólne kolędowanie, wigilijne smakołyki oraz występy artystyczne. Początek o...

Rzeszów

Pożar mieszkania na placu Śreniawitów. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pracują nad wyjaśnienie okoliczności pożaru, do którego doszło wczoraj w jednym z mieszkań w kamienicy na Placu Śreniawitów. Dwie osoby trafiły do szpitala, ewakuowano jedenastu mieszkańców.

wypadek na rondzie kuronia

Autokar z kilkudziesięcioma pasażerami wypadł z ronda. 14 osób trafiło do szpitala

RZESZÓW. Najprawdopodobniej zaśnięcie kierowcy było przyczyną niedzielnego wypadku na rondzie Kuronia w Rzeszowa. Autokar turystyczny przejechał przez rondo na wprost i wjechał na pas zieleni ulicy Rzecha. 14 pasażerów trafiło do szpitali.

Rzeszów

Niewybuchy w Jasionce. Wykopano i zabezpieczono ponad 2 tys. pocisków

JASIONKA. Podczas robót ziemnych w Jasionce natrafiono na tysiące pocisków artyleryjskich z okresu II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy.

Rzeszów

Dwudniowe targi terrarystyczne w hali Podpromie. Pojawią się ekskluzywne okazy z USA

RZESZÓW. Egzotyczne gatunki zwierząt, unikatowe okazy z różnych zakątków świata, kompleksowe wyposażenie terrariów oraz fachowe porady doświadczonych ekspertów — to wszystko czeka na początkujących i zaawansowanych miłośników hodowli zwierząt już w ten...

Reklama