Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

Dodano: 23.08.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie urządzenie. Liczy się kolejność złożenia wniosków.

- W ramach programu, seniorom w wieku 65 lat i więcej zamieszkałym na terenie miasta Rzeszowa, zostanie zapewniony dostęp do opasek bezpieczeństwa, które będą połączone
z usługą operatora pomocy. W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, wciśnięcie guzika alarmowego znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia, dyspozytor podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi - opisuje działanie opasek Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Opaska bezpieczeństwa mierzy również podstawowe parametry życiowe, jest wyposażona w czujnik upadku oraz lokalizator GPS.

- Pomoc może polegać na wsparciu emocjonalnym seniora, nawiązaniu kontaktu z osobą z najbliższego otoczenia albo wezwaniu służb medycznych do potrzebującej osoby - mówi Dyrektor Marszałek-Czekierda.
Reklama
Będzie więcej opasek dla rzeszowskich seniorów

W 2022 roku do starszych mieszkańców Rzeszowa trafiło 119 opasek bezpieczeństwa. W tym roku będzie to kolejnych 158 opasek. MOPS w Rzeszowie czeka na wnioski od osób, które chciałyby otrzymać urządzenie.

Zgłoszenia do Programu należy dokonać poprzez:
  • Kontakt telefoniczny z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie - Panią Sylwią Bożek lub Panią Ewą Jędrzejczyk pod numerem telefonu - 17 853 57 53.
  • Kontakt z pracownikiem socjalnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie właściwym ze względu na adres zamieszkania.

Pracownicy MOPS informują, że zgłoszenia będą przyjmowane do wykorzystania liczby miejsc. Liczy się kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania liczby miejsc, będzie można wpisać się na listę rezerwową.

Mieszkańcy mogą zapisać się w MOPS od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30. Opaski bezpieczeństwa są częścią programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.


 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Rzeszów

Otylia Jędrzejczak na budowie basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedziła budowę nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Rzeszów

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie.

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Reklama