Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Nowe oświetlenie i tablica wyników. Inwestycja na stadionie na osiedlu Przybyszówka

Dodano: 15.06.2026 r. / Redakcja

Stadion przy ul. Stadionowej - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Stadion przy ul. Stadionowej - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która zajmie się montażem oświetlenia oraz tablicy wyników na stadionie przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Inwestycja będzie realizowana w ramach RBO.

Projekt pn. „Stadionowa – poprawa infrastruktury przy stadionie na os. Przybyszówka” zdobył aż 1620 głosów podczas ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. - Wybrana w trwającym obecnie przetargu firma zajmie się zarówno opracowaniem dokumentacji i samą budową oświetlenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Projekt zakłada budowę ośmiu słupów oświetleniowych. Każdy z nich będzie miał wysokość 14 m. Będą one zlokalizowane w odległości minimum 3 m od linii autowej boiska.

Reklama

Ponadto w północno-zachodniej części boiska, pomiędzy piłkochwytami, zostanie zamontowana stadionowa tablica wyników.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy na realizację zadania.

Oświetlenie boiska przy ul. Stadionowej będzie kolejną już inwestycją, która zostanie tam wykonana w ramach RBO. - W ubiegłym roku powstały tam m.in.: trybuny z zadaszeniem, zadaszona drewniana wiata, piłkochwyty, umocniona została skarpa, posadzone drzewa. To zadanie kosztowało blisko pół mln zł. – wylicza Artur Gernand.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Rzeszów

Ruszają miejskie fontanny

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Rzeszów

Przy ul. Starzyńskiego powstanie pierwszy w Rzeszowie pumptrack

RZESZÓW. Na początku maja ma ruszyć przetarg na projekt i budowę pierwszego w Rzeszowie toru rowerowego typu pumptrack. Inwestycja powstanie w ramach RBO na 2021 r.

Rzeszów

Wiosenne malowanie ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca maja odnowione zostaną oznakowania rzeszowskich ulic. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to blisko 1,6 mln zł.

Reklama