Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej

Dodano: 10.12.2021 r.

fot. KM PSP w Rzeszowie
fot. KM PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.

Rzeszowscy strażacy mogą się już cieszyć z nowego nabytku. Nowoczesny nośnik osprzętu Manitou MT1840A 100D kupiła Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie dzięki dofinansowaniu z budżetu wojewody podkarpackiego i budżetu marszałka województwa podkarpackiego. Wartość nośnika z osprzętem to prawie milion zł.

Wielozadaniowy nośnik osprzętu został wyposażony m.in. w radiostację oraz dodatkowe oświetlenie miejsca pracy. Standardowa maksymalna wysokość podnoszenia przy użyciu 17,55 m przy udźwigu 2500 kg. Maksymalny udźwig urządzenia to cztery tony przy maksymalnie 12 m wysuwu.

Dodatkowy osprzęt, w który Manitou jest wyposażony to platforma robocza, widły pływające paletowe, szufla do materiałów sypkich, szufla mieszająca, lemiesz do odśnieżania, szufla z zamiatarką i szczotką oraz szufla i widły z chwytakami hydraulicznymi.

Pojazd przystosowany jest do transportu na specjalnych platformach przewożonych na nośniku kontenerowym i przyczepie użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki temu może być wykorzystywany do akcji w całym województwie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

RZESZÓW. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z uczelnią w Hamburgu

RZESZÓW. PRz podpisała porozumienie o  współpracy z Helmut Schmidt University (Uniwersytet Federalnych Sił Zbrojnych) w Hamburgu.

Rzeszów

Jest kolejny przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. W poprzednim przetargu wybrany wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy.

Rzeszów

Znamy wyrok w sprawie pomnika na Placu Ofiar Getta

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał decyzję w sprawie skargi rzeszowskiego Ratusza.

Rzeszów

PiS ponownie w sprawie całorocznej wypożyczalni. Tym razem projekt uchwały uwzględnia hulajnogi

RZESZÓW. Tym razem projekt uchwały uwzględnia również skutery i hulajnogi elektryczne i trzyletnią umowę.

Rzeszów

W przyszłym tygodniu pojedziemy łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską?

RZESZÓW. Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości.

Rzeszów

W Nowym Jorku zaprezentowano motocykl Harley-Davidson promujący Rzeszów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Premiera motocykla odbyła się 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku.

Reklama