Rzeszów - Sobota, 25.04.2026
Reklama

Nowości w Parku Sybiraków. Trwa rewitalizacja [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.11.2024 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Trwa rewitalizacja części Parku Sybiraków na osiedlu Generała Andersa w Rzeszowie. Powstaje tam m.in. nowy plac zabaw, zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń oraz pojawi się sporo nowych roślin.

Rewitalizacja Parku Sybiraków obejmuje obszar o powierzchni około 0,4 ha , znajdujący się w południowo-zachodniej części parku, w sąsiedztwie centrum handlowego Nowy Świat.

W ramach zadania montowany jest nowy plac zabaw, ze sporych rozmiarów piaskownicą, zestawem huśtawek, zestawem sprawnościowym i urządzeniem zabawowym dla dzieci. Wyposażenie placu zabaw w dużej części wykonane będzie z elementów drewnianych. Ustawione zostaną także: stojaki na rowery, ławki, kosz na śmieci.

W sąsiedztwie placu zabaw zamontowane zostaną również urządzenia street workout do ćwiczeń. Na terenie znajdującego się tam boiska piłkarskiego, wymienione zostaną bramki.
Kolejnym elementem rewitalizacji jest wykonanie nasadzeń krzewów, bylin, traw, roślin cebulowych oraz założenie trawnika. Łącznie pojawi się ponad 1,5 tys. roślin. Zamontowane zostaną również dwie pergole: przy schodach terenowych prowadzących do parku oraz przy wejściu do boiska sportowego.

Reklama

Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma Deep Green z Konar. Jej koszt to nieco ponad 500 tys. zł.

Rewitalizacja części parku na os. Andersa zakończy się jeszcze w tym roku. Jest to kolejne z tegorocznych zielonych działań miasta. Ich lista jest długa i w 2024 roku objęła m.in. budowę parków kieszonkowych na osiedlach Pobitno, Biała, Nowe Miasto, Baranówka, nasadzenia nowych drzew w wielu punktach Rzeszowa, nowe wyposażenie w Parku Kmity, stworzenie terenu rekreacyjnego z atrakcjami dla najmłodszych na os. Staromieście, plaży miejskiej nad Wisłokiem. Rozpoczęła się także rewitalizacja parku na os. Słocina.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę w Parku Papieskim kupimy żywność prosto od rolników

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w Parku Papieskim odbędzie się inauguracja ekologicznego bazarku. W wydarzeniu weźmie udział około 100 producentów z Podkarpacia. Sobotni Bazarek organizowany jest we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Rzeszów

Znamy wyniki RBO 2024. Mieszkańcy wybrali plażę nad Wisłokiem [LISTA ZADAŃ]

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa oddali rekordową liczbę głosów na projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok – ponad 112 tys. Na ich realizację przeznaczono 9,4 mln zł.

Rzeszów

Na wybory parlamentarne komunikacją miejską za darmo

RZESZÓW. W niedzielę 15 października, w dniu wyborów do Sejmu i Senatu, w autobusach rzeszowskiej komunikacji miejskiej nie trzeba będzie kasować biletów.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej [ZDJĘCIA]

​RZESZÓW. Jesteście ciekawi jak przebiegają prace na jednej z największych inwestycji drogowych, trwających obecnie w Rzeszowie? Mamy dla Was zdjęcia z placu budowy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wólce Niedźwiedzkiej. Nie żyje 47-letni rowerzysta

RZESZÓW. W miejscowości Wólka Niedźwiedzka, ok 30 km od Rzeszowa, doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą. Kierujący jednośladem zginął na miejscu.

Rzeszów

Nocne spotkania z nauką. Dla miłośników wiedzy oraz ludzi "ciekawych świata"

​RZESZÓW. W najbliższy piątek Politechnika Rzeszowska otworzy swoje laboratoria dla zwiedzających. Jedną z atrakcji wydarzenia będzie wyjątkowe widowisko pn. „Teatr wysokich napięć”, podczas którego wykorzystane zostaną jedne z największych w swoich klasach...

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Mediolanu. Nowe połączenie od listopada

 RZESZÓW/JASIONKA. Od 4 listopada Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają bezpośrednie połączenie na trasie Rzeszów - Mediolan – Rzeszów. Loty będą odbywały się raz w tygodniu, w soboty.

Rzeszów

Droga łącząca ul. Warszawską ze strefą Dworzysko. Konrad Fijołek: To szansa na kolejny skok rozwojowy naszego miasta

RZESZÓW. Znaczenie tej trasy dla układu drogowego w północnej części miasta oraz korzyści jakie przyniesie nowa inwestycja, podkreślał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas konferencji prasowej na terenie strefy ekonomicznej Dworzysko.

Reklama