Rzeszów - Czwartek, 31.07.2025
Reklama

Nowy dom kultury na osiedlu Krakowska Południe. Wybrano projektanta

Dodano: /

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Zadanie zrealizuje firma Badstudio z Rzeszowa.

Budynek o powierzchni użytkowej minimum 1,1 tys. mkw ma powstać na terenie przejętym od MPEC-u przy ul. Stojałowskiego 19. Wyłoniona w przetargu firma ma 10 miesięcy na przygotowanie projektu. Koszt dokumentacji to prawie 250 tys. zł.

- To kolejny ważny krok, który przybliża nas do budowy domu kultury na tym jednym z największych rzeszowskich osiedli. Pierwszym było pozyskanie terenu pod taką inwestycję – działki przy ul. Stojałowskiego przejęliśmy od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Teraz mamy już wybraną firmę, która przygotuje dokumentację projektową – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Przyszły obiekt przy ul. Stojałowskiego będzie budynkiem wielokondygnacyjnym. W jego wnętrzu znajdą się m.in. sala widowiskowo-kinowa ze sceną i widownią dla ok. 200 osób, sala taneczna, sala wystawienniczo-multimedialna, sala muzyczna, sala plastyczna, Akademia Seniora i biblioteka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

65-latkę z Rzeszowa napadło dwóch mężczyzn. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa

RZESZÓW. 65-latka natknęła się na mężczyzn na klatce schodowej zamieszkiwanego przez nią bloku.

Rzeszów

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. 13 tras z Rzeszowa, najdłuższa ma 102 km

RZESZÓW. Ochotnicy na „cichą” przeprawę wyruszą już 12 kwietnia.

Rzeszów

Na trzech rzeszowskich uczelniach odbędą się darmowe warsztaty programowania

RZESZÓW. Cykl wykładów obejmuje kursy z SharDev, JavaDev oraz FrontDev Advenced.

Rzeszów

W dwóch rzeszowskich galeriach urzędnicy pomogą rozliczyć PIT w usłudze Twój e-PIT

RZESZÓW. Akcja odbędzie się w 16 marca w 75. centrach handlowych w Polsce, w godzinach od 12 do 20.

Rzeszów

Wzrosło zadłużenie miasta. Fitch Rating potwierdza ubiegłoroczną ocenę Rzeszowa

RZESZÓW. Fitch potwierdził Rating Rzeszowa na poziomie BBB+.

Rzeszów

Ścieżka dla biegaczy na Bulwarach do remontu. Miasto poszukuje wykonawcy

RZESZÓW. 500 metrowa bieżnia tartanowa została oddana do użytku biegaczy w październiku 2017 roku.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska zbuduje nowy akademik. Przebudowany zostanie również Pingwin i Akapit [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Nowy, ekologiczny i energooszczędny akademik pomieści 300 studentów.

Reklama