Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Nowy kierunek czarterowy z Jasionki. Od czerwca polecimy do Monastyru

Dodano: 26.02.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka ogłosił kolejny, tegoroczny letni kierunek czarterowy. Od czerwca będzie można polecieć do tunezyjskiego Monastyru. To już 18. kierunek wakacyjny, w tym trzeci do Tunezji (po Enfidhi i Djerbie) dokąd będą mogli się udać latem klienci biur podróży.

Loty do Monastyru będą odbywały się raz w tygodniu, w poniedziałki, począwszy od 2 czerwca 2025 r. Połączenia czarterowe - wykonywane na zlecenie biur podróży Join Up! oraz Prima Holiday - realizowane będą przez tunezyjskie linie lotnicze Nouvelair. Trasę obsługiwać będą samoloty typu Airbus A320. Warto dodać, że na to tunezyjskie lotnisko latano już z Jasionki w 2014 roku.

Monastyr to miasto portowe znajdujące się w środkowej części wschodniego wybrzeża Tunezji. Położenie nad Morzem Śródziemnym sprawia, że jest popularnym celem turystycznym dla miłośników plażowania. Różnorodność hoteli o różnym standardzie sprawia, że każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich wymagań i możliwości finansowych.

Reklama

Najważniejsze zabytki miasta to Ribat (twierdza z VIII wieku), Medyna (urokliwa starówka miasta), czy Mausoleum Habiba Bourguiby - miejsce pochówku pierwszego prezydenta Tunezji. Miłośnicy lokalnej kuchni na pewno spróbują couscousy (tradycyjnej potrawy z semoliny), brika (smażonego w cieście dania z nadzieniem z jajka, tuńczyka i kaparów), harissy (ostrej pasty z papryki i czosnku), albo baklawy lub innych słodkości przygotowywanych na bazie miodu, orzechów i ciasta filo.

Lato 2025: 18 kierunków czarterowych do 9 krajów

Łącznie w sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska dostępnych będzie 18 kierunków czarterowych w 9 krajach. W sumie oferowanych będzie prawie 50 rotacji tygodniowo. Nowością w siatce jest marokański Agadir, po przerwie - poza Monastyrem - wracają jeszcze połączenia na wyspy Djerba w Tunezji i Korfu w Grecji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe wiaty rowerowe

RZESZÓW. Powstanie ich pięć. Mają być modułowe, tak aby w przyszłości mogły zostać rozbudowane. W każdej z nich znajdzie się miejsce przynajmniej dla 35 rowerów.

Rzeszów

Ostatnia szansa na łyżwy w Parku Sybiraków. Zbliża się koniec sezonu

RZESZÓW. To ostatnie tygodnie, a być może nawet dni funkcjonowania lodowiska na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Bezpłatny Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się aż w dziewięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Reklama