Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl / PUW
fot. Archiwum RESinet.pl / PUW

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

W uroczystości otwarcia oddziału udział wzięli m.in.: Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki, Grzegorz Wrona, zastępca prezydenta Rzeszowa, prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej, ks. prof. Janusz Miąso, dziekan Wydziału Pedagogiki i Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA, dr n. med. Bogdan Rydzak, kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Szpitalu MSWiA, dr Urszula Rodzoń-Wańczura, dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu MSWiA.

Oddział Urazowo-Ortopedyczny mieście się na trzecim piętrze nowego budynku szpitala. Znajduje się na nim 18 łóżek. - Na pacjentów czekają nowoczesne, 2-3 osobowe sale chorych z własnymi węzłami sanitarnymi – czytamy w komunikacie SP ZOZ MSWiA.

Oddział dysponuje dwiema salami zabiegowymi wyposażonymi w kolumnę artroskopową oraz niskoemisyjne aparaty RTG wykorzystywane do śródoperacyjnej diagnostyki rentgenowskiej.

Reklama

W skład zespołu oddziału wchodzi dziewięciu specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz wykwalifikowany personel: pielęgniarki, fizjoterapeuci, opiekunowie i sekretarki medyczne. Kierownikiem oddziału został doświadczony specjalista ortopedii i traumatologii dr n. med. Bogusław Rydzak.

Nowy oddział jest ważnym zabezpieczeniem dla pacjentów SOR’u zaopatrując operacyjnie w trybie pilnym urazy narządu ruchu w zakresie kończyn i złamania kręgosłupa. Na oddziale wykonywane są również zabiegi planowe, przede wszystkim rekonstrukcje uszkodzonych struktur narządu ruchu oraz korekty pourazowych deformacji kości i stawów. Zespół oddziału kładzie szczególny nacisk na rozwój małoinwazyjnych technik artroskopowych z uwzględnieniem małych stawów nadgarstka, ręki i stopy.

W planach rozwoju oddziału jest m.in. rozpoczęcie wykonywania małoinwazyjnych procedur w zakresie kręgosłupa tj. endoskopii oraz termolezji oraz uruchomienie poradni chirurgii kręgosłupa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka prawie gotowy

RZESZÓW. Do końca listopada będzie gotowy pumptrack, który budowany jest na Baranówce. To specjalny tor do jazdy na rowerze, hulajnodze lub deskorolce.

Rzeszów

Areszt za uprawę konopi

RZESZÓW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu znaleziono 4,5 kg suszu pochodzącego z przydomowej uprawy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Reklama