Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

Dodano: 02.03.2023 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Park kieszonkowy na os. Króla Augusta będzie miał powierzchnię ok. 10 arów. Powstanie na niezagospodarowanym terenie w rejonie bloku przy ul. Sportowej 2B. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotowy projekt parku. Powstaną w nim ścieżki piesze z płyt i kostki brukowej, które połączone będą z istniejącym układem komunikacyjnym osiedla. Zadaniem wykonawcy będzie także montaż elementów małej architektury: ławek, leżaków, trejaży, betonowych kul ogrodowych.

W ogrodzie pojawi się również roślinność.  Powstaną m.in. rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, takich jak np. jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, szałwia omszona, miskant chiński. Zaplanowane są także  nasadzenia róż w wielu odmianach kolorystycznych. Ponadto posadzone zostaną drzewa takie jak tulipanowiec amerykański czy platan klonolistny.
Reklama
Miasto ogłosiło już przetarg na wybór firny, która zrealizuje to zadanie. Rozstrzygnięcie planowane jest na marzec. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na budowę parku.

Ogród przy ul. Sportowej będzie kolejnym tego typu przedsięwzięciem wykonanym w Rzeszowie w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej parki kieszonkowe powstały m.in. os. Kotuli (rejon ulic Sanockiej i Ustrzyckiej), na os. Pobitno (ul. Kurpiowska), przy al. Sikorskiego.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Co dalej z wiaduktem łączącym ul. Hoffmanowej z ul. Wyspiańskiego?

RZESZÓW. Pojawiła się koncepcja zakładająca przejazd od ul. Pułaskiego.

Rzeszów

2 września zamykają przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 2 września przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego będzie niedostępny dla kierowców. 

Rzeszów

Trzy firmy chcą dostarczyć dla Rzeszowa 40 autobusów. Jest szansa na podpisanie umowy

RZESZÓW. Jest jedna oferta, która odpowiada wymaganiom finansowym ratusza.

Rzeszów

Teren w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej uratowany przed zabudową

RZESZÓW. Zagospodarowanie przewiduje tereny zielone i tak też pozostanie.

Rzeszów

ZTM przywraca kursowanie autobusu linii nr 50 na Zalesiu

RZESZÓW. Od 2 września br. przywrócona zostaje linia nr 50 na os. Zalesie.

Rzeszów

Jest zgoda na zamianę działek z deweloperem. Andrzej Dec: „Znowu Hartbex dostanie znacznie więcej”

RZESZÓW. Łącznie miasto oddało 3,3 ha terenu, natomiast Hartbex przekazał 2,6 ha.

Rzeszów

Raport z przebudowy stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. O stanie prac informowano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Reklama