RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.
L42A-XS to flagowy model firmy Rosenbauer. Jest to drabina z najwyższym, łamanym przęsłem nowej generacji. Zespół drabiny składa się z wysuwanych przęseł, z których ostatnie jest łamane i znajduje się na nim kosz ratowniczy o udźwigu 500 kilogramów wraz z wbudowanym, elektronicznie sterowanym działkiem wodno-pianowym o wydajności 2000 l/min i zasięgu rzutu 60 m.
Nowa drabina przyczyni się do poprawy gotowości operacyjnej jednostek Państwowej Straży Pożarnej na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.
Wartość pojazdu to ok. 2,5 mnl zł. Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”.
RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz