Rzeszów - Czwartek, 13.11.2025
Reklama

Nowy rekord lotniska w Jasionce. W czerwcu obsłużyło ponad 100 tys. pasażerów

Dodano: 07.07.2023 r.

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 100 tysięcy podróżnych skorzystało w ubiegłym miesiącu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka (dokładnie 104 279). Jest to wynik o 8 procent lepszy od najlepszego do tej pory lipca 2022 roku. Z kolei w ciągu pierwszego półroczna 2023 roku z podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 440 tys. pasażerów, czyli aż o 22 procent więcej niż w dotychczas rekordowej pierwszej połowie 2019 roku.

–  Dzięki bardzo dobrej współpracy z przewoźnikami i touroperatorami zaoferowaliśmy atrakcyjną siatkę połączeń, która - jak się okazuje - trafiła w oczekiwania naszych pasażerów. Analiza systemów rezerwacyjnych wskazuje, że możemy spodziewać się równie dużego obłożenia lotów w kolejnych miesiącach wakacyjnych, więc podtrzymamy dobrą passę – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu, których w czerwcu było ponad 35 tysięcy.
Linie niskokosztowe zabrały łącznie na pokład ponad 33 tys. pasażerów, w tym m.in. do popularnych destynacji wakacyjnych, takich jak Zadar (Ryanair) czy Rzym (Wizz Air). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również oferowane przez LOT połączenie transatlantyckie do amerykańskiego Newarku oraz krajowa trasa do Gdańska. Łącznie narodowy przewoźnik obsłużył w ubiegłym miesiącu na podrzeszowskim lotnisku ponad 22 tys. pasażerów.
Reklama

– Ten doskonały rezultat to bez wątpienia zasługa załogi lotniska, która od ponad roku dzielnie obsługuje zwiększony ruch pasażerski oraz cargo – dodaje prezes Adam Hamryszczak.

W czerwcu najchętniej wybieranymi kierunkami były:  Warszawa (19,2 tys. pasażerów), Antalya (18,5 tys.) oraz Londyn (15,5 tys.).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Rzeszów

XV Podkarpackie Targi Ślubne już w najbliższy weekend

RZESZÓW. Styczniowe targi ślubne odbędą się od godz. 10 do godz. 18. Udział w imprezie jest płatny – koszt biletu to 20 zł.

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Rzeszów

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

RZESZÓW. Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1 kursantów.

Reklama