Rzeszów - Poniedziałek, 19.01.2026
Reklama

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Na zdj. od lewej: Maciej Ulita i Konrad Fijołek / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, Konrad Fijołek przedstawił swojego nowego zastępcę. Został nim Dr Maciej Ulita będzie odpowiadał m.in. za sprawy związane z komunikacją miejską, promocją, współpracą międzynarodową i gospodarczą Rzeszowa oraz kontaktami z inwestorami.

– Z panem wiceprezydentem Maciejem Ulitą miałem okazję już wcześniej współpracować, gdy odpowiadał za strategię komunikacji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpracowaliśmy także przy okazji inicjatyw tworzonych w naszym Urban Lab – obecny mój zastępca angażował się w powstające tam inicjatywy i wspierał je – mówił Konrad Fijołek.

Maciejowi Ulicie będą podlegały:

Reklama

- Zarząd Transportu Miejskiego,
- Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki,
- Wydział Działalności Gospodarczej i Zezwoleń,
- Wydział Geodezji.

- Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Wierzę, że na tym stanowisku uda mi się z sukcesem przeprowadzić wiele inicjatyw ważnych dla mieszkańców Rzeszowa oraz całego regionu – powiedział Maciej Ulita.

Oprócz Ulity, funkcję wiceprezeydentów Rzeszowa pełnią również: Marcin Deręgowski, Krzysztof Stańko oraz Krystyna Stachowska.

Maciej Ulita jest doktorem filozofii, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W przeszłości był związany z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie, w której był m.in. prodziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W ostatnich latach był związany z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie był m.in. dyrektorem biura rektora. Jest pasjonatem strzelectwa dynamicznego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Reklama