Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Starszy sierżant Jakub Burghardt z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zdobył „nóż komandosa”. To nagroda dla zwycięzcy XXIII Biegu o nóż komandosa im. gen.broni Włodzimierza Potasińskiego. Zawody w Lublińcu mają rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie.

W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy, m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej, Służby Ochrony Kolei. W sumie 68 drużyn

Wytyczona w lublinieckich lasach trasa po raz pierwszy w historii została wydłużona dla kobiet i podobnie jak dla mężczyzn miała dystans 10 km. Prowadziła leśnymi duktami z wieloma podbiegami, piaszczystymi odcinkami. Główna trudność tego biegu polega na tym, że pokonywany jest w umundurowaniu ćwiczebnym i wysokich butach taktycznych.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach Mistrzostw, bezkonkurencyjni okazali się policyjni biegacze wchodzący w skład reprezentacji polskiej Policji, którzy wygrali obydwie klasyfikacje indywidualne, a także klasyfikację drużynową kobiet. W kategorii mężczyzn najlepszy był zawodnik reprezentacji polskiej Policji st. sierż. Jakub Burghard, który zdobył tytuł Mistrza Polski.
Reklama
St. sierż. Jakub Burghardt w Policji pracuje od 2013 roku. Na co dzień służbę pełni w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jakub to policjant z prawdziwym sportowym zacięciem. Od  zawsze pasjonował się sportem, a swoją przygodę z bieganiem rozpoczął jeszcze szkole podstawowej. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Przez wiele lat był reprezentantem kadry Polski w lekkiej atletyce, gdzie wielokrotnie reprezentował nasz kraj na różnych zawodach, często międzynarodowych. Startował w wielu biegach ulicznych, wygrywając największe. Swoją sportową karierę kontynuuje w reprezentacji lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, w sobotę ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Ogólnopolskie hasło tegorocznego Orszaku brzmi „W jasełkach leży!”, natomiast w Rzeszowie wołano również m.in. „Niech każdy się dowie –...

Rzeszów

Ostatni weekend ze Świątecznym Miasteczkiem na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jeszcze tylko do niedzieli, 7 stycznia 2024 r. będzie można odwiedzić Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy żłobek. Przyjmie 190 maluchów

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka na przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstanie w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, oddanych do użytku we wrześniu 2022 roku.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane.

Rzeszów

W starym bloku przy ul. Hetmańskiej dobudowano zewnętrzne windy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie dobudował sześć zewnętrznych wind do bloku przy ul. Hetmańskiej 43/1. Dzięki temu mieszkańcy tego sześciopiętrowego budynku, nie musza już chodzić na piechotę.

Rzeszów

Na kilkadziesiąt dni zamkną jedną z ulic w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej, na około półtora miesiąca zamknięta zostanie ul. Kopernika.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Kia Sportage zasiliła flotę radiowozów rzeszowskiej policji. Pojazd wyróżnia się na tle innych samochodów nowym oznakowaniem.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Rzeszowa. Będzie blisko 500 artystów [TRASA]

RZESZÓW. Orszak Trzech Króli powraca na ulice Rzeszowa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę. Będzie w nim uczestniczyło blisko 500 artystów, a w organizację wydarzenia zaangażowanych jest prawie 2 tysiące osób.

Reklama